logo_PZR

Zarząd Polskiego Związku Rugby:

/wyboru dokonano podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów w Warszawie w dniu 10 grudnia 2011,
na czteroletnią kadencję/

Aktualny skład uwzględniający zmiany, które  zaszły w czasie trwania kadencji:

 1. Jan Kozłowski - prezes, ur. 1946 – absolwent Politechniki Gdańskiej, poseł w Parlamencie Europejskim, wcześniej marszałek województwa pomorskiego.
 2. Grzegorz Borkowski – sekretarz generalny, ur. 1965 – absolwent AWF w Warszawie i podyplomowo administracji na Uniwersytecie Warszawskim.
 3. Serge Bosca, ur. 1968 – na wniosek Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby powołany w poczet członków Zarządu w dniu 03.07.2013. Prezesa Zarządu w Saur Neptun Gdańsk SA, fan sportu, który od wielu już lat pomaga w rozwoju trójmiejskiemu rugby będzie się starał pozyskać partnerów gotowych do współpracy z Polskim Związkiem Rugby w czym mogą pomóc jego szerokie kontakty z przedstawicielami Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie zrzeszającej ponad 320 firm, w której do niedawna był wiceprezesem i skarbnikiem.
 4. Wiesław Chudzik, ur. 1952 – powołany w dniu 12 października 2013 r. Doktor nauk medycznych od 1 grudnia 2011 r. pełni funkcję Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów. Od roku 2000 Prezes Klubu Sportowego Budowlani Łódź.
 5. Tomasz Formela, ur. 1969 – delegowany przez MKS Ogniwo Sopot. Były reprezentant kraju, wielokrotny mistrz Polski w barwach Ogniwa. Zamierza przyczynić się do rozwoju ośrodków rugby, w tym tworzenia Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży (OSSM).
 6. Bogdan Jancen, ur. 1963 – delegowany przez RC Lechia Gdańsk, prezes Klubu i Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby. Chciałby na przykładzie umowy zawartej pomiędzy Lechią i GOKF (porozumienie w tym roku pozwoliło dotrzeć z rugby do 8000 dzieci w gdańskich szkołach) przyczynić się do rozwoju rugby wśród dzieci i młodzieży. Zamierza też pomagać kadrze seniorów. W dniu 20 grudnia 2013 r. wybrany na stanowisko wiceprezesa.
 7. Mateusz Jaszczuk, ur. 1972 r. – propagator sportu młodzieżowego, instruktor strzelectwa sportowego i przedsiębiorca, ma na swym koncie występy w drużynach: AZS AWF Warszawa (w barwach tego klub zdobył 5 brązowych medali MP), Skry i CSP Legionowo oraz posiada zielony pas 4 kyu karate shinkyokushinkai, które ciągle uprawia. W obecnej kadencji Zarządu przez pół roku był też członkiem Komisji Gier i Dyscypliny.
 8. Robert Pietrzak – wiceprezes, ur. 1957 – delegowany przez AZS AWF Warszawa, były reprezentant kraju, sekretarz Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, prezes Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu. W jego gestii będą głównie sprawy organizacyjno-marketingowe.
 9. Wojciech Ruszkiewicz, ur. 1970 – delegowany przez RC Arka Gdynia, rozegrał w reprezentacji ponad 30 spotkań. Zawodnik Ogniwa Sopot i od 1996 roku Arki Gdynia, której był jednym z założycieli. W barwach zespołu z Gdyni zdobył 14 medali mistrzostw Polski. Zamierza zadbać o wskazanie sposobów pozyskiwania środków na szkolenie młodzieży oraz pomóc kadrze seniorów.
  ——————————————————————————————————————————
Sylwetki Prezesa i Sekretarza Generalnego:
Jan Kozłowski urodził się w 1946 roku w Wałczu. Absolwent Politechniki Gdańskiej pełni funkcję Prezesa Związku od marca 2000 r. W latach 1992-1998 Prezydent miasta Sopotu, 1998-2001 Wiceprezes Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Od wielu lat kibicuje grom zespołowym: rugby i koszykówce oraz żużlowi. Sam najchętniej pływa, gra w tenisa i jeździ na nartach, a jego najnowszą pasją stał się golf. W wyborach w 2002 roku do Sejmiku Województwa Pomorskiego zdobył 13 616 głosów i został radnym województwa. Od 2002 r. pełni funkcję marszałka województwa pomorskiego. W wyborach do Sejmiku w 2006r. zdobył blisko 50 tysięcy głosów i następnie w listopadzie 2006r. ponownie został wybrany marszałkiem województwa pomorskiego. W 2007 roku został wyróżniony „Samorządowym Oskarem – prestiżową nagrodą za działalność samorządową o wymiarze ogólnokrajowym. Od 2007 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej. W 2003 roku został wybrany na przewodniczącego struktur Platformy Obywatelskiej w województwie pomorskim. Od 4 marca 2010 jest posłem w Parlamencie Europejskim.
Grzegorz Borkowski urodził się w 1965 roku w Nowym Dworze Mazowieckim. Jest absolwentem warszawskiej AWF oraz podyplomowo administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczyciel w S.P. nr 76 i XXV L.O. gdzie pracował do roku 1999. Następnie na krótko trafił do zespołu KF warszawskiej Pragi-Południe i przez dwa lata pracował w Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów. Funkcję sekretarza generalnego i członka Zarządu Polskiego Związku Rugby pełni od połowy roku 2001. Jest delegatem Europejskiej Federacji Rugby FIRA-AER na wielu imprezach mistrzowskich, w tym meczach seniorów w dywizji 1.

 ———————————————————————————————

Prezydium Zarządu:
Jan Kozłowski, Grzegorz Borkowski, Robert Pietrzak, Bogdan Jancen.

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący: Teresa Jarczyk, Andrzej Kozak, Jacek Wierzbicki, Jacek Kalka.

Comments are closed.