U17: remis w rewanżu z Rumunami – 20/09/2013

Po porażce w pierwszym spotkaniu [kliknij] wczoraj w Łodzi nasi juniorzy zremisowali z rówieśnikami z Rumunii 25-25 (15:8) prezentując długimi momentami bardzo dobrą grę.

Silni, dobrze zorganizowani rywale stanowili dla naszej ekipy niezwykle wymagającego przeciwnika z czego bardzo zadowolony był sztab naszej reprezentacji.

SONY DSCPolska U17 v Rumunia U17 25-25 (15:8) /sędziował: Mirosław Żórawski/
Punkty dla Polski: Michał Kępa 15 (1P, 2pd, 2K), Maciej Grabowski 5 (P), Krystian Pogorzelski 5 (P).
Zagraliśmy w składzie: Palasik, Pepliński, Kozak (Kosiorek) – Kociński (Pietrasiak), Frątczak – Gajowniczek, Adamski (Serafin), Radwański – Miśkiewicz – Kępa – Grabowski, Król, Młyńczak, Nowicki (Urbaniak), Pogorzelski.

Raport trenera Krzysztofa Okapy:
W dniu 19.09.2013 r. kadra Polski U17 rozegrała drugą grę kontrolna z reprezentacją Rumunii. Mecz rozgrywany był w czasie 2 x 35 minut i zakończył się remisem 25:25, do przerwy reprezentacja Polski prowadziła 15:8.
Warunki pogodowe do gry były lepsze niż w pierwszym meczu (wtorek 17.09), w którym Rumunia wygrała. W pierwszej połowie przewaga była po stronie kadry Polski, a szybkie akcje ofensywne dały dwa przyłożenia, podwyższenie i rzut karny.  Zmiana taktyki gry w porównaniu z pierwszym meczem, przyniosła efekt w postaci doskonałej gry defensywnej, a także zaskoczenia przeciwnika, szybkimi przegrupowaniami, zmiennością tempa i szerokości gry. Na początku drugiej połowy zaczął padać deszcz i Rumuni przejęli inicjatywę w wąskiej grze silnymi zawodnikami formacji młyna. W końcówce drugiej połowy znów polscy juniorzy rozwinęli skrzydła i uzyskali przewagę terytorialną zakończoną przyłożeniem, podwyższeniem i rzutem karnym. Na pochwałę zasługuje cała drużyna za ambicję i wolę walki, doskonałą obronę oraz za realizację założeń taktycznych i dokonywanie prawidłowych wyborów w czasie gry.