Turniej barażowy 7-ek w Warszawie! – 02/10/2013

Ze względu na nagłe komplikacje związane ze sprawami własnościowymi terenów, na którym znajduje się stadion KS Budowlani Lublin działacze tego klubu poinformowali dzisiaj o konieczności rezygnacji z organizacji turnieju barażowego o awans do turniejów serii Grand Prix Mistrzostw Polski w rugby 7 seniorów zaplanowanego na 13 października br.

W tej sytuacji, w trybie awaryjnym organizacji podjęli się przedstawiciele warszawskiej Skry.

Z drużyn, które wcześniej zgłosiły udział w turnieju barażowym ostatecznie start potwierdziła tylko drużyna RC Częstochowa. Oznacza to, że razem z ośmioma zespołami ekstraligi i I ligi, których udział jest obligatoryjny w turnieju zagra 9 ekip.  Drużyny zostały rozstawione na podstawie zajętych miejsc w turnieju finałowym MPS 7 w 2013 oraz turniejach półfinałowych, wyższej klasy rozgrywkowej lub w wyniku losowania.

Na tej podstawie utworzone zostały trzy grupy eliminacyjne:
Grupa A: 1.Czarni Pruszcz Gdański, 6.Frogs&Co Warszawa, 7.Alfa Bydgoszcz;
Grupa B: 2.Budowlani Lublin, 5.Skra Warszawa, 8.KS Budowlani Łódź;
Grupa C: 3.Ogniwo Sopot, 4.Arka Gdynia, 9.RC Częstochowa.

W przypadku wycofania się jednej drużyny (sankcje zgodne z regulaminem) zespołem rezerwowym jest reprezentacja Polski U 19 (startująca poza konkursem).

System zawodów: w grupach każdy z każdym, pierwsze drużyny w grupach grają o miejsca 1-3, z drugie o miejsca 4-6 (ważne przy rozstawieniu drużyn w I Turnieju Grand Prix), trzecie o 7-9 (ważne przy rozstawieniu zespołów rezerwowych).

Ze względu na rozgrywany dzień wcześniej mecz reprezentacji, na wiosek Kierownika Wyszkolenia podczas turnieju nie będzie obowiązywał wobec kadrowiczów przepis o obowiązkowej przerwie (48 godzin) pomiędzy zawodami.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.