Madagaskar niepokonany w Colombo – 29/10/2013

Po tym jak w sobotę rugbyści Madagaskaru pokonali Sri Lankę 17-12, dzisiaj w zakończonym przed niespełna godziną meczu wygrali też z naszą reprezentacją 25-21, przesądzając o swym zwycięstwie w turnieju Dialog Serendib International Cup.

W ten sposób będący dotychczas na 44 miejscu w światowym rankingu zawodnicy z Madagaskaru potwierdzili, że ich niedawne zwycięstwa nad znacznie wyżej notowanymi drużynami Namibii i Maroka nie były przypadkowe.

Szkoda, że udane akcje Polaków kończone przyłożeniami Szymona Sirockiego i Roberta Pawelca nie wystarczyły do wygrania tego wyrównanego spotkania. Duża liczba naszych błędów w chwycie piłki, nieskuteczne szarże w decydujących momentach meczu i dwa udane dropy rywali sprawiły, że pomimo przewagi w młynie i wielu naprawdę niezłych akcji ofensywnych nie zdołaliśmy przechylić szali wygranej na swoją korzyść.

/foto: www.rugby.lk/

Madagaskar v Sri Lanka 17-12 /sędziował: Taku Otsuki (Japonia)/
Punkty dla Madagaskaru: Alain Rakotorini 5 (P), Bernad R’nalvo 5 (P), Rakotoarivelo Benja 7 (1P, 1pd);
Punkty dla Sri Lanki: Rizah Mubarak 12 (4K).

Madagaskar v Polska 25-21 (17:16)
Punkty dla Polski: Dawid Banaszek 11 (1pd, 3K), Szymon Sirocki 5 (P), Robert Pawelec 5 (P).

Skład Polaków: 1.Bachurzewski (Buczek) 2.Chróściel (Szypura) 3.Wierzejski 4.Mirosz Michał 5.Bartoszek 6.Majcher 7.Płonka 8.Dąbrowski (Niedźwiecki) 9.Janeczko (Żórawski) 10.Lorentowicz (Przychocki) 11.Rokicki (Sirocki) 12.Szrejber 13.Gasik 14.Pawelec 15.Banaszek.

/Galeria zdjęć z meczu [kliknij]/

Stawką kończącego turniej pojedynku Sri Lanka v Polska (1 listopada) będzie więc drugie miejsce w zawodach i poprawa nastroju wśród zawodników jednej z tych drużyn.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.