II miejsce siedleckich weteranów – 04/11/2013

Drużyna WFS Siedlce Veterans wzmocniona graczami z Gdańska, Łodzi i Sopotu zajęła II miejsce w rozegranym we Lwowie Międzynarodowym Turnieju Rugby „Karpacka Jesień”. Startowały cztery drużyny z trzech krajów.

Oprócz polskiego zespołu w turnieju wystartowały Atlant Kaliningrad z Rosji oraz Siwe Lwy Lwów i ORB Odessa z Ukrainy, nie dotarła mołdawska drużyna z Kiszyniowa. W meczu półfinałowym WFS Siedlce Veterans pokonał Odessowe Rugbowe Bractwo 5:0, a decydujące o zwycięstwie punkty zdobył w drugiej połowie Grzegorz Toczyski po indywidualnej akcji skrzydłem. Drugi półfinał wygrały lwowskie Siwe Lwy awansując wraz z Polakami do finału. W pierwszej połowie Siwy Lwy objęły prowadzenie 5:0, ale po zmianie stron dzięki przyłożeniu Piotra Płoszaja polski zespół remisował 5:5. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy, kontynuacja młynem zakończyła się zdobyciem przyłożenia, a spotkanie wynikiem 10:5.

W przerwach turnieju swoje mecze rozgrywali kadeci i żacy Sokoła Lwów, Rolanda Iwanofrankowsk i RC Tarnopol.

Na bankiecie wręczano trofea i nagrody indywidualne (m.in. najlepszy łącznik Grzegorz Toczyski, najstarszy zawodnik Krzysztof Mikiciuk), wymieniano wrażenia z turnieju  śpiewając polskie, ukraińskie i rosyjskie piosenki. Dyskutowano też nad projektem utworzenia Międzynarodowej Unii Weteranów z klubów Polski (WFS Siedlce Veterans), Rosji (Atlant Kaliningrad) i Ukrainy (Siwe Lwy Lwów i ORB Odessa), która w cyklu dwuletnim organizowała by jeden turniej w każdym z miast członkowskich. Rugbiści mieli też czas na zwiedzenie Starego Miasta i objazdową wycieczkę po centrum Lwowa.

Półfinały: Siwe Lwy Lwów – Atlant Kaliningrad 10:0, WFS Siedlce Veterans – ORB Odessa 5:0 (0:0), punkty Grzegorz Toczyski 5 (T).
Mecz o III miejsce: ORB Odessa – Atlant Kaliningrad 5:0.
Mecz o I miejsce: Siwe Lwy Lwów – WFS Siedlce Veterans 10:5 (5:0), punkty Piotr Płoszaj 5 (T).