Munster przed Leinster w PRO12 – 08/01/2014

Trzecia z najważniejszych lig rugby w Europie – RaboDirectPRO12 po rozegranej z trudem serii gier noworocznych (14- stycznia) ma w planie dłuższą przerwę (m.in. na mecze pucharowe).

Wśród 12 drużyn z Walii, Szkoci, Irlandii i Włoch po 12 kolejkach spotkań na czele gracze Munster Rugby, który pomimo porażki w piątkowym meczu na Ravenhill Stadium z Ulster (druga w tym sezonie) zachowali przewagę nad „grupą pościgową” składającą się z obrońców tytułu Leinster Rugby, Ospreys i właśnie Ulster (wszystkie drużyny mają na koncie po osiem wygranych w 12 meczach).

Zdecydowanie poniżej oczekiwań, pomimo ostatniego zwycięstwa nad Dragons, grają zawodnicy Cardiff Blues, a tabelę zamykają gracze irlandzkiego Connacht wyprzedzani przez włoskie: Zebry i Benetton Treviso.

Aktualna tabela RaboDirectPRO12 [kliknij].

Najświeższe wieści mówią tymczasem o znacznym wzmocnieniu Newport Gwent Dragons. W przyszłym sezonie w drużynie występować będą reprezentanci Walii: obrońca Lee Byrne i skrzydłowy Aled Brew bowiem podpisali odpowiednio dwu i trzy-letni kontrakt z tym klubem.

Lee-Byrne/Niespełna 34-letni Lee Byrne zdecydował się na powrót z Francji. Zmienia Clermont Auvergne na Newport Gwent Dragons, gdzie zamierza występować przez kolejne dwa sezony/

Wyniki ostatniej kolejki (1-4 stycznia): Cardiff Blues v Newport Gwent Dragons 21-13, Glasgow Warriors v Edinburgh Rugby – przełożony, Ulster Rugby v Munster Rugby 29-19, Ospreys v Scarlets 17-12, Zebre v Benetton Treviso 14-12, Connacht Rugby v Leinster Rugby 8-16.

Oczywiście w każdym z tych państw toczą się rozgrywki klubów półprofesjonalnych i prowincjonalnych.

W irlandzkiej Ulster Bank League (dywizji 1A) na czele Clontarf przed znanym w Polsce Old Belvedere, w którym występował przed kilku laty reprezentacyjny filar Marcin Wilczuk.

W szkockiej RBS Championship (division A) prowadzi Falkirk przed Marr RFC i Cartha Queens Park. Warte podkreślenia są tu występy grającego w RBS Premiership zespołu Glasgow Hawks. W składzie drużyny, która wygrała w sezonie 2012/2013 rozgrywki National League występuje bowiem w tym sezonie dwóch reprezentantów naszego kraju: Mateusz Bartoszek i Craig Bachurzewski. Drużyna Polaków w stawce 10 drużyn zajmuje szóste miejsce mając na koncie cztery zwycięstwa, osiem porażek i dwa remisy. W ostatnim meczu (21 grudnia) przegrała niespodziewanie na własnym boisku z zajmującą ósme miejsce drużyną Stirling County 8-25.

W walijskiej Principality Premiership na czele Pontypridd przed Carmarthen RFC i Llandovery RFC, a we włoskiej Campionato Nazionale Eccellenza przewodzi Vea Femi-CZ Rovigo przed Cammi Calvisano i Rugby Viadana.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.