Nowi ludzie w sztabie PZR – 02/02/2014

W piątek, 31 stycznia br. Zarząd Związku został uzupełniony o osobę pana Mateusza Jaszczuka.
Propagator sportu młodzieżowego, instruktor strzelectwa sportowego i przedsiębiorca, ma na swym koncie występy w drużynach: AZS AWF Warszawa, Skry i CSP Legionowo oraz posiada zielony pas 4 kyu karate shinkyokushinkai, które ciągle uprawia. Jest prezesem Zarządu BO Pogoń Jaszczuk Graczyk Sp. z o.o. i Pogoń Ochrona Jaszczuk Sp. z o.o., założycielem ochronaosobista.pl. Od 2008 r. jest członkiem Zarządu Polskiego Związku Pracodawców „Ochrona”, w którym od maja 2011 pełni funkcję wiceprezesa. W obecnej kadencji Zarządu przez pół roku był też członkiem Komisji Gier i Dyscypliny.

Zastąpił  on we władzach Związku pana Mieczysława Bogdana Hirszlera, którego rezygnacja została przyjęta na wspomnianym posiedzeniu.

Od 1 lutego pracę w charakterze kierownika wyszkolenia rozpoczął też Andrzej Kozak.

DLOLUAbsolwent AWF, trener II klasy rozpoczął pracę szkoleniową w roku 1989 od prowadzenia kadetów w klubie Budowlani Lublin. Od roku 2002 pracował w tym klubie jako II trener drużyny seniorów, by w kolejnych latach 2003-2005 prowadzić ten zespół jako główny szkoleniowiec i zdobyć z nim brązowe medale MP (2003) oraz zająć IV miejsce rok później. Następnie przeniósł się do Krakowa gdzie przez trzy lata (2006-2009) był trenerem seniorów Juvenii, z którą także zdołał sięgnąć po historyczny brąz MP (2009) współpracując jednocześnie z trenerami grup młodzieżowych tego klubu i małopolskiej kadry wojewódzkiej. Od 2009 II trener reprezentacji młodzieżowej – trzykrotnego mistrza Europy do lat 20 (2009, 2011, 2012), a od 2010 roku także trener kadry do lat 19 i II trener reprezentacji seniorów w odmianie 7-osobowej. Wreszcie od sierpnia 2011 roku ponownie odpowiadał za wyniki seniorów Budowlanych Lublin.
Szkoleniowiec, który przejmuje obowiązki z rąk Macieja Powały-Niedźwieckiego wyznaczył cztery główne kierunki swej pracy na tym stanowisku:
1. Wypracowanie we współpracy z trenerami kadr narodowych oraz radą trenerów jednolitego modelu szkolenia rugby dla zawodników w Polsce we wszystkich kategoriach wiekowych, obejmującego zakres umiejętności technicznych zarówno indywidualnych z uwzględnieniem pozycji na boisku jak i ogólnych poszczególnych graczy oraz ich współdziałania w formacjach. Określenie dla każdej kategorii wiekowej zbioru podstawowych elementów z zakresu techniki użytkowej i indywidualnej jakie powinien opanować zawodnik. Opracowanie systemu sprawdzania (testów) pozwalającego na badanie poziomu opanowania przez graczy powyższych elementów techniki indywidualnej i użytkowej oraz techniki formacji.
2. Wraz z krajowym oficerem rozwoju i trenerami kadr juniorskich określenie jasnego kierunku dla procesu rozwoju młodych graczy kładącego szczególny nacisk na strefę mentalną oraz wysoki poziom techniki użytkowej zawodników. Utworzenie regionalnych akademii rugby zajmujących się szkoleniem najzdolniejszych zawodników na szczeblu lokalnym.
3. Stworzenie systemu edukacji trenerów – nastawionego na:
a) ułatwiony przepływ informacji ze szkolenia centralnego do regionalnych struktur nauczania rugby,
b) specjalizację trenerską w zakresie elementów składowych rugby np; trener obrony, trener I linii młyna, trener kopów itp.
Organizacja warsztatów edukacyjnych dla początkujących trenerów w ramach struktur regionalnych (OZR-y) z udziałem trenerów szkolenia centralnego.
Przygotowanie cyklu specjalistycznych szkoleń z udziałem trenerów zagranicznych o tematyce takiej jak; gra defensywna, kopy, technika wiązania młyna dyktowanego itp.
Zbudowanie ogólnodostępnej platformy multimedialnej o charakterze edukacyjnym   dla początkujących trenerów i zawodników.
4. Sprawy organizacyjne – koordynacja procesu tworzenia kalendarza rozgrywek na poszczególnych szczeblach, nadzór nad przebiegiem współzawodnictwa, współdziałanie z Zarządem PZR,  współpraca z Ministerstwem Sportu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.