Polki także grały w Amsterdamie – 20/05/2014

Bardzo wartościowy okazał się występ naszej kobiecej reprezentacji na 43 edycji legendarnego turnieju Amsterdam Sevens. Ponieważ był to jedyny poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy (za 3 tygodnie w Bergen), wyniki sportowe zeszły na drugi plan, a najważniejsza była możliwość gry dla wszystkich (13) powołanych zawodniczek i dokonanie późniejszej analizy, na podstawie materiału wideo.

Oczywiście, trzech porażek w pierwszym dniu nie można tłumaczyć tylko rotacją w składzie – naszym paniom przyszło się zmierzyć z naprawdę solidnymi rywalkami (wystarczy spojrzeć w internetowe CV tych doświadczonych w międzynarodowych występach klubów): Polska – Dutchband’s Paarse Rebellen 12:14 (12:0), Polska – Blackrock College RFC 10:24 (0:19), Polska – West Coast Vikings 5:27 (5:12).

W drugim dniu turnieju, reprezentacja trafiła do grupy 3-drużynowej, a grając lepiej i skuteczniej (przy dalszej rotacji składem), odniosła dwa przekonujące zwycięstwa: Polska- Szwajcaria 19:7 (12:0), Polska- Dukkies 19:0 (12:0).

Nagrodą za wygranie grupy był awans do półfinału w dolnej części generalnego rankingu i gra przeciwko…bezpośrednim rezerwom zawodowej reprezentacji Holandii: Polska- Netherlands Development 7:24 (7:7). Mimo porażki i trudów turnieju, był to zdecydowanie najlepszy mecz Polek. Przy dopingu męskiej reprezentacji, zagrały ofiarnie i bez respektu dla rywalek- widać było zebrane przez 2 dni doświadczenie. Kadra fizycznie sprostała trudom turnieju, co dobrze prorokuje przed imprezą mistrzowską, a co najważniejsze- wróciła do Polski bez istotnych urazów. Niewątpliwym bonusem dla naszych pań, była możliwość oglądania z bliska najlepszych siódemek na świecie. W sobotnie popołudnie w Amsterdamie kończył się piąty, ostatni w tej edycji, turniej IRB Women’s Sevens World Series!

Poza naszymi zawodniczkami i zawodnikami w stolicy Holandii swoją obecność zaznaczyły także polskie sędziny. Więcej o tym na stronie Kolegium Sędziów [kliknij].

/relacja: Tomasz Kapustka – trener reprezentacji/
Bookmark the permalink.

Comments are closed.