Weterani-18/04/2011

Kraków był w miniony weekend areną wielu rugbowych pojedynków. Seniorzy pokonali na boisku Hutnika Holendrów, kadra młodzieżowa musiała uznać wyższość miejscowej Juvenii, a siedleccy weterani w towarzyskim meczu zremisowali z Juvenią 35-35. Siedlczanie prowadzili początkowo 5:0 po przyłożeniu Artura Adamczyka, ale kilka akcji Juvenii zmieniło wynik na 15:5. Jeszcze przed przerwą Grzegorz Pliszka zdobył kontaktowe punkty zmniejszając przewagę na 15:10. Po zmianie stron ponownie zaatakowała Juvenia, a siedleccy weterani przebudzili się dopiero przy wyniku 25:10, przejęli inicjatywę i po przyłożeniach Lesława Kodzisa, Krzysztofa Belowskiego, Łukasza Bacika i Pawła Narojka objęli prowadzenie 30:25. Goście odpowiedzieli dwoma przyłożeniami Leszka Samela i Janusza Wilka, zawodników, którzy tego dnia byli najlepsi w krakowskim zespole, Juvenia objęła prowadzenie 35:30, a do końca meczu pozostała minuta. Rugbiści WFS poderwali się do ataku i po kontynuacji atakiem przełamali na skrzydle obronę przeciwnika, punkty na miarę remisu 35:35 zdobył Lesław Kodzis. W zespole WFS po dłuższej przerwie zagrała Krzysztof Belowski, a Andrzej Olichwiruk na ten mecz specjalnie przyleciał z Norwegii. Po meczu obie drużyny podziękowały sobie za grę i razem obejrzały mecz Kadry Polski U20 z seniorami Juvenii Kraków. Kolejnym przeciwnikiem WFS Siedlce Veterans będzie zespół Żelaznych Wilków z Wilna dokąd zespół wyjeżdża w połowie maja.

Obie drużyny po zakończeniu spotkania w Krakowie, które zgodnie z mianem „towarzyskiego” zakończyło się remisem 35-35.