Juniorzy-19/04/2011

W drugim, znacznie lepszym występie w tegorocznych mistrzostwach młodzi Polacy pokonali Holendrów 27-17 i w piątek zagrają o piąte miejsce w dywizji 2, które w rzeczywistości oznacza 17 pozycję wśród niemal czterdziestu europejskich reprezentacji rywalizujących w tej kategorii wiekowej. Świetne zawody rozegrał zdobywca 17 punktów Miłosz Popławski – najwyraźniej idący w ślady swego starszego brata, Dawida doskonale kierującego poczynaniami reprezentacji seniorów w jej ostatnich starciach.

Nasza reprezentacja przed meczem z Holandią. Dzięki wygranej we wtorkowym spotkaniu w piątek zagramy o piate miejsce w dywizji 2, a naszym rywalem będzie zespół Ukrainy.

/foto: Philippe Beccuau/

Polska v Holandia 27-17 (14:3)
Punkty dla Polski: Miłosz Popławski 17, Wojciech Karol 5, Maciej Panasiuk 5
Zagraliśmy w składzie: 1.Michalak (46′ Kostałkowski) 2.Karol 3.Bysewski 4.Szczepański (60′ Latopolski) 5.Krużycki 6.Knowa J. (Stępień) 7.Panasiuk 8.Wawrzyńczak (Knowa M.) 9.Plichta (50′ Ojdowski) 10.Popławski 11.Lament (63′ Beccuau) 12.Ćwieka 13.Gruszczyński 14.Krześniak (36′ Rakowski) 15.Czarniak.
Komentarz trenera: „Polska zaczyna mecz od falowych ataków co szybko po zespołowej akcji kończy się efektownym przyłożeniem Wojtka Karola przy skrzydle, udanie podwyższa Miłosz Popławski. Bardzo dobrze gra formacja młyna. W kolejnych minutach gra się wyrównuje, a Holendrzy kilkakrotnie groźnie atakują czego efektem są 3 punkty z karnego, w akcji tej tracimy Łukasza Czarniaka, który dostaje żółtą kartkę za faul taktyczny ale dzięki temu ratuje zespół przed utratą przyłożenia. Do końca pierwszej połowy gramy w 14, ale to my przejmujemy inicjatywę i po świetnej akcji kontynuacyjnej młyna Maciek Panasiuk zdobywa przyłożenie w słupach, a Popławski udanym podwyższeniem ustala wynik do przerwy na 14:3. W drugiej odsłonie sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie najpierw Holendrzy dochodzą po udanej akcji na 14:10 i dalej mocno atakują. Po jednej z ich akcji Miłosz Popławski robi przechwyt i po ponad 60 metrowym rajdzie przykłada w słupy. Na pięć minut przed końcem Holendrzy znów zdobywaja przyłożenie, jednak w odpowiedzi nasz zespół przechodzi do ataku grając ostatnie minuty pod polem punktowym przeciwnika, po serii przegrupowań Popławski udanym drop-goalem ustala wynik meczu na 27-10″.
Naszymi rywalami w piątkowym meczu będą reprezentanci Ukrainy, którzy dzisiaj pewnie pokonali Szwajcarów 31-5.