Puchar Europy Narodów-27/04/2011

Sytuacja w naszej dywizji jest bardzo dynamiczna. W sobotę, w Amsterdamie zmierzyły się ze sobą piętnastki Holandii i Belgii i dzięki szczęśliwemu, bonusowemu zwycięstwu goście ponownie zostali liderem naszej grupy. Belgowie po niefrasobliwym początku (po 12 minutach przegrywali 6:0), kontrolowali przebieg spotkania, ale bonusowy punkt zapewniło im dopiero czwarte, zdobyte w ostatniej minucie gry przyłożenie centra Dirka Haghedoorena podwyższone przez Alana Williamsa. Dzięki wygranej Belgowie powrócili na przodownictwo w dywizji 1B, ale mogą je stracić już w najbliższą sobotę, o ile Mołdawianie poradzą sobie z ousiderem w Kiszyniowie.
Holandia v Belgia 18-30 (6:17) (Amsterdam, 23.04.; sędzia: Horatiu Bargaunas (Rumunia), delegat FIRA-AER: Jorge Mendes da Silva (Portugalia)
Punkty dla Belgów: Alan Williams 15 (1P, 2pd, 1K, 1dg), Sebastien Guns 5 (P), Jimmy Mulumba 5 (P), Dirk Haghedooren 5 (P)
Punkty dla Holendrów: Leon Koenen 8 (1pd, 2K), Tjebbe Jehee 5 (P), Jason Knox 5 (P)
Aktualna tabela: 1.Belgia 18 punktów (5 meczów) 123-88; 2.Mołdawia 14 (4) 93-76; 3.Polska 14 (5) 122-112; 4.Czechy 12 (5) 102-99; 5.Niemcy 7 (5) 109-117; 6.Holandia 0 (4) 59-116.