Heineken i Challenge Cup-08/04/2011

Rugbyści Clermont Auvergne zostali pierwszymi półfinalistami Amlin Challenge Cup. Wczoraj w meczu otwierającym ćwierćfinałową rywalizację pokonali na Stade Marcel Deflandre zespół La Rochelle 23-13. Goście po przyłożeniu reprezentacyjnego skrzydłowego Aureliena Rougerie i celnych kopach Brocka Jamesa prowadzili do przerwy 13:6, a o ich wygranej przesądziło zdobyte na dziewięć minut przed zakończeniem gry drugie przyłożenie Fidżijczyka, Kini Murimurivalu. Nadzieje gospodarzy na korzystny wynik długo podtrzymywał południowo-afrykański obrońca, Greg Goosen, ale nawet jego 13 punktów (1P, 1pd, 2K) nie pozwoliło na odwrócenie losów tego spotkania, śledzonego z trybun przez 8,5 tys. kibiców.

Przyłożenie Aureliena Rougerie dało graczom Clermont prowadzenie w ćwierćfinałowym meczu z La Rochelle, którego nie oddali do kończącego mecz gwizdka irlandzkiego arbitra George’a Clancy.

La Rochelle v ASM Clermont Auvergne 13-23 (6:13).
Dzisiaj kolejne mecze 1/4 finału tych rozgrywek, w których Harlequins zagrają na Twickenham Stoop z London Wasps i Stade Francais z Montpellier (Stade Charlety), a ostatniego półfinalistę Amlin Challenge Cup wyłoni sobotnie starcie Brive v Munster rozgrywane na Stadium Municipal. Tymczasem walkę o najcennejsze klubowe trofeum w Europie – Heineken Cup rozpocznie rozgrywany w sobotę na Olimpijskim Stadionie w Barcelonie mecz Perpignan v Toulon. Także w sobotę na Aviva Stadium w niezwykle ciekawym starciu zmierzą się zespoły Leinster i Leicester Tigers, a w niedzielę dwa kolejne pojedynki ćwierćfinałowe: Northampton Saints v Ulster Rugby i Biarritz Olympique Pays Basque v Toulouse.