Magners League-04/04/2011

Poza wyraźnym zwycięstwem Dragons nad Benettonem, weekendowe boje w Magners League obfitowały w wyjątkowe emocje. W meczu kolejki lider, dzięki celnemu kopowi z karnego niezawodnego Ronana O’Gary w ostatniej minucie gry, odniósł jednopunktowe zwycięstwo nad Leinster, a w derbowym pojedynku dwóch najlepszych drużyn walijskich padł remis. Ponadto włoskie Aironi było o włos od drugiego już zwycięstwa w lidze (pierwsze, historyczne odnieśli przed tygodniem wygrywając z Connacht), Ulster dwoma punktami pokonało Scarlets i Connacht o cztery punkty wyprzedziło Edinburgh…

Historia lubi się powtarzać. Celny kop Ronana O’Gary w ostatniej minucie spotkania zapewnił Munster kolejną, ligową wygraną. Wcześniej prawie 26 tys. kibiców na Thomond Park podziwiało udaną akcję reprezentacyjnego skrzydłowego gości Shane’a Horgana, który uczcił w ten sposób swój dwusetny występ z Magners League, a gracze Leinster zdawali się kontrolować sytuację, prowadząc do przerwy 20:9…

W tabeli na czele dwie drużyny irlandzkie, ale walka o miejsce w play-offs jeszcze się nie zakończyła. Poza pewnymi miejsca w czwórce zawodnikami Munster, o trzy pozostałe miejsce walkę stoczy pięć zespołów z Walii: Ospreys, Blues, Scarlets i Irlandii: Ulster i Leinster. Zupełnie nieudany sezon mają drużyny szkockie (Edinburgh i Warriors), a stawkę, zgodnie z oczekiwaniami, zamykają debiutanci z Włoch: Benneton i Aironi.
Wyniki 19 serii gier (1-3.04.): Ulster v Scarlets
20-18, Connacht v Edinburgh 27-23, Aironi v Warriors 16-17, Ospreys v Blues 21-21, Munster v Leinster 24-23, Dragons v Treviso 33-10.
Wyniki 18 serii gier (25-27.03.):
Blues v Munster 15-16, Warriors v Ulster 19-22, Aironi v Connacht 25-13, Edinburgh v Ospreys 23-16, Dragons v Leinster 16-26, Scarlets v Treviso 22-16.