Aviva Premiership-06/03/2011

Bez wątpienia rozegrany awansem mecz lidera z wiceliderem rozgrywek był wydarzeniem weekendu w Anglii. Na wypełnionym Welford Road (22.451 kibiców) gospodarze pimomo prowadzenia do przerwy 14:9 musieli niespodziewanie uznać wyższość Saracens, choć gdyby kop ostatniej szansy wykorzystał rezerwowy w tym meczu Billy Twelvetrees zostałby z pewnością bohaterem Leicester…

Jedyne w meczu przyłożenie Manu Tuilagi (z piłką) i prowadzenie do przerwy nie wystarczyło do zwycięstwa lidera w meczu na szczycie, w którym wygraną gościom zapewniły celne kopy Andy Goode.

Trwa fatalna seria Saints. Gracze z Northampton, niedawny lider rozgrywek, po ostatnich porażkach z Tigers, Saracens, Bath i Gloucester przegrali dzisiaj wyjazdowy mecz z beniaminkiem z Exeter i spadli na szóste miejsce w tabeli! Piąty mecz z rzędu wygrali za to rugbyści Gloucester, a na ich pojedynku z Bath pojawiło się 16.241 widzów! Niespodziewanie też, dopiero drugi mecz w rozgrywkach, wygrali zawodnicy Leeds Carnegie pokonując Irish 27-19. Ostatnie wyniki: (11-13.02.) Sale Sharks v Bath Rugby 7-19, London Irish v Newcastle Falcons 23-14, Northampton Saints v Saracens 15-29, Exeter Chiefs v Harlequins 20-6, Leeds Carnegie v Leicester Tigers 9-15, London Wasps v Gloucester Rugby 9-10; (18-20.02.) Gloucester Rugby v London Irish 23-9, Newcastle Falcons v Exeter Chiefs 13-23, Harlequins v Sale Sharks 21-9, Bath Rugby v Northampton Saints 38-8, Leicester Tigers v London Wasps 21-12, Saracens v Leeds Carnegie 39-0; (25-27.02.) Sale Sharks v Leicester Tigers 16-18, London Irish v Harlequins 15-9, Northampton Saints v Gloucester Rugby 16-18, Exeter Chiefs v Bath Rugby 9-12, London Wasps v Saracens 15-26, Leeds Carnegie v Newcastle Falcons 5-22; (04-06.03.) Newcastle Falcons v Harlequins 33-18, Gloucester Rugby v Bath Rugby 34-22, Leicester Tigers v Saracens 14-15, Exeter Chiefs v Northampton Saints 30-9, Leeds Carnegie v London Irish 27-19, London Wasps v Sale Sharks 33-26.