Imprezy mistrzowskie-17/07/2011

Bukareszt miał potwierdzić dominację angielskiego rugby w Europie, ale plan powiódł się „tylko” w 50 procentach. Niespodziewanie, prowadzący po trzech turniejach Grand Prix Anglicy przegrali dwa grupowe pojedynki (z Rosją i Hiszpania) i nie znaleźli się w półfinale Cup, co odebrało im szanse na końcowe zwycięstwo w klasyfikacji (ostatecznie tryumfowali Portugalczycy), ale ich koleżanki nie zawiodły. W finale pokonały Hiszpanki 17-7 i pewnie wygrały rywalizację w Top 12.
Wyniki drugiego dnia – eliminacje: grupa A: Włochy v Szwecja 10-5, Anglia v Niemcy 33-7, Hiszpania v Rumunia 50-0; grupa B – Francja v Mołdawia 27-0, Rosja v Portugalia 7-0, Holandia v Finlandia 34-0.
Półfinały – o miejsca 9-12: Szwecja v Finlandia 24-5, Rumunia v Mołdawia 7-10; o miejsca 5-8: Włochy v Francja 7-14, Niemcy v Portugalia 10-28; o miejsca 1-4: Anglia v Holandia 14-0, Hiszpania v Rosja 31-0.
Finały – o miejsce 11: Finlandia v Rumunia 10-40; o miejsce 9: Szwecja v Mołdawia 15-12; o miejsce 7: Włochy v Niemcy 12-14; o miejsce 5: Francja v Portugalia 17-7; o miejsce 3: Holandia v Rosja 12-0; o miejsce 1: Anglia v Hiszpania 17-7.
KOŃCOWA KLASYFIKACJA: 1.Anglia 2.Hiszpania 3.Holandia 4.Rosja 5.Francja 6.Portugalia 7.Niemcy 8.Włochy 9.Szwecja 10.Mołdawia 11.Rumunia 12.Finlandia.