W niedzielę walczono „O Puchar Syrenki” – 04/10/2011

Choć niedzielny poranek był pochmurny i nie zapowiadał słonecznej pogody, to do Warszawy wybrali się młodzi rugbyści z Lublina, Siedlec, Sochaczewa i Poznania, aby zagrać w III Ogólnopolskim Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby „O Puchar Syrenki” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany.

Była to także okazja aby sprawdzić formę najmłodszych adeptów dyscypliny z Akademii Rugby UKS Bielańczyk w Warszawie. Turniej obfitował w wiele ciekawych meczów oraz dał możliwość rywalizacji naszym najmłodszym graczom. W sumie w turnieju wzięło udział ok. 150 zawodników w wieku 8-15 lat. Oprócz chłopców w turnieju grały także dziewczęta. Na zakończenie turnieju w kategorii mini-żak odbył się mecz pomiędzy najmłodszymi: dziewczęta vs chłopcy. Choć tym razem wygrali chłopcy, to dziewczęta wysoko postawiły poprzeczkę. Walczyły bardzo dzielnie, a kibice obejrzeli kilka fantastycznych akcji z obu stron. Równolegle w kategorii młodzika zespoły walczyły o prymat na Mazowszu. Podobnie jak rok temu najlepsi okazali się zawodnicy z Sochaczewa. Szkoda tylko, że do rywalizacji o tytuł mistrza Mazowsza nie włączyły się warszawskie zespoły…
Po rozegranych zawodach wszyscy zjedli wspólny posiłek przygotowany przez organizatorów tj. Akademię Rugby UKS Bielańczyk oraz Polską Agencję Rozwoju Rugby.

Klasyfikacja turnieju:
Mini-żak: 1. SP Nr 5 Poznań 2. Pogoń Siedlce 3. Budowlani Lublin 4. AR UKS Bielańczyk
Żak: 1. Budowlani Lublin 2. Pogoń Siedlce 3. AR UKS Bielańczyk I 4. AR UKS Bielańczyk II
Młodzik: 1. Orkan Sochaczew 2. Pogoń Siedlce 3. Budowlani Lublin

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz Okręgowemu Związkowi Rugby za pomoc w realizacji turnieju. Specjalne podziękowania składamy dyrekcji WOSiR Warszawa za udostępnienie głównego boiska Hutnika Warszawa.
Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wybrano: mini-żak – Eryk Czerniak z SP Nr 5 w Poznaniu, żak – Jakub Kamiński z Budowlanych Lublin i młodzik – Mateusz Plichta z Orkana Sochaczew.

/Komunikat opracował: Jarosław Nowicki/
Bookmark the permalink.

Comments are closed.