Rozgrywki II ligi nabierają tempa – 19/10/2011

Właściwie wzorowo przebiegają w ostatnim okresie rozgrywki II ligi. Mecze są wyrównane, a zaangażowanie zawodników może być wzorem dla wszystkich sportowców. W ostatniej kolejce m.in. niepokonana ciągle bydgoska Alfa stoczyła wyrównany, ale kolejny zwycięski mecz w Zielonej Górze.

W niedzielę, 16 października kibice AZS UZ RC z pewnością nie musieli się wstydzić za swych ulubieńców. Do meczu z liderem przystąpili oni z wolą zwycięstwa i długo stawiali zacięty opór. Do przerwy zdecydowany faworyt prowadził tylko 19:17.
Po przerwie Zielonogórzanie rzucili się do ataku bardzo szybko zmuszając Bydgoszczan do popełnienia błędu we własnym polu obrony. Jednak nieudana próba kopu na słupy w praktycznie stuprocentowej sytuacji była punktem zwrotnym w całym spotkaniu. Od tego momentu na boisku dominowali goście narzucając swój styl gry zepchniętym do obronny gospodarzom. Akademicy wyszli z kilkoma kontratakami jednak było to zdecydowanie za mało na doskonale dysponowaną drużynę Alfy.

Wyniki IV rundy gier:
AZS UZ RC Zielona Góra v Transand Alfa Bydgoszcz 22-45 (17:19)
/sędzia: Leszek Kościelniak/
Punkty dla Alfy: Jafra 10 (2P), Jóźwiak 10 (2P), Witt 10 (5Pd), Dąbrowski 5 (1P), Koślacz 5 (1P), Pisarek 5 (1P);
Punkty dla AZS: Dyliński 5 (1P), Kocik 5 (1P), Niemirowski 5 (1P), Krajniak 5 (1P), Szeliga 2 (1Pd).

RC Częstochowa v Posnania II Poznań 21-41 (12:22) (rozegrany w Poznaniu; sędzia: Mariusz Chwiałkowski)
Punkty dla Posnanii II: Błażej Kalinowski 10 (2P), Patryk Nowicki 6 (3pd), Artur Kasprzak 5 (P), Mateusz Szczepaniak 5 (P), Bartosz Tandecki 5 (P), Daniel Gdula 5 (P), Patryk Bąkowski 5 (P);
Punkty dla RC Częstochowa: Marek Biernat 16 (2P, 3pd), Tomasz Szymczyk 5 (P)
Żółta kartka: Karol Balsam (RC Częstochowa)

RK Wda Świecie v Frogs & Co Warszawa 6-46 (6:22) (sędzia: Mirosław Szczepański)
Punkty dla Frogs & CO: Stefan Roszkowski 10 (2P), Simon Harris 10 (2P), Dawid Mitchell 7 (1P, 1pd), Steven Weeks – Johnson 5 (P), Michał Szczypiorski 5 (P), Sean Doyle 5 (P), Nuno Vieria 4 (2pd);
Punkty dla Wdy: Paweł Pinczewski 6 (2K)
Żółta kartka: Jakub Kozłowski (Frogs)