Młodzież rywalizuje w Siedlcach i Łodzi – 16/01/2012

Miejski Klub Rugby zorganizował pierwszą w tym roku imprezę dla młodzieży z siedleckich gimnazjów. W Turnieju Noworocznym w Rugby Tag wzięło udział sześć drużyn, pięć z gimnazjów i jedna złożona z uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Zwyciężył zespół „Dzikie Koty” z Publicznego Gimnazjum nr 4 przed „Hedesem” również z PG4 i „Nosorożcami” z PG3.

/foto: Jacek Wierzbicki/
Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono w dwóch grupach, zdecydowanie swoją grupę wygrał „Hades”, natomiast w drugiej wyrównany poziom pokazały „Dzikie Koty” i „Nosorożce”, które w bezpośrednim starciu uległy „Kotom” 2:4. „Hades” ustanowił nowy rekord zwycięstwa w eliminacjach pokonując „Poznańskie Kozioły” 10:2. W meczu o V miejsce „Harry Potter” złożony z uczniów szkół podstawowych remisował 2:2 z „Poznańskimi Koziołami”, o tym kto wygra rozstrzygnęła więc dogrywka, jednym przyłożeniem wygrały je „Kozioły”. Trzecią lokatę wywalczyły „Nosorożce” pokonując pewnie „Kabanosy” 6:4. W meczu finałowym gra była wyrównana i do przerwy „Dzikie Koty” remisowały 3:3 z „Hadesem”, w drugiej połowie pokazały jednak pazury wygrywając spotkanie 6:4.
Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników trafiły do rąk Patryka Antolika (Nosorożce) i Jakuba Powałki (Dzikie Koty). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a pierwsza trójka trofea i nagrody indywidualne. Wręczali je prezes Miejskiego Klubu Rugby Krzysztof Kisieliński, skarbnik Bartek Zagalski i trener Wojciech Plichta. O bezpieczeństwo grających zadbał Tomasz Radzikowski.
Wyniki eliminacji: PG4 Dzikie Koty – PG3 Nosorożce 4:2, PG4 Hades – PG1 Kabanosy 6:3, PG3 Nosorożce – SP5 Harry Potter 8:1, PG1 Kabanosy – PG1 Poznańskie Kozioły 5:2, PG4 Dzikie Koty – SP5 Harry Potter 5:0, PG4 Hades – PG1 Poznańskie Kozioły 10:2.
Kolejność w grupach:
Grupa A: 1.Dzikie Koty, 2.Nosorożce, 3.Harry Potter
Grupa B: 1.Hades, 2.Kabanosy, 3.Poznańskie Kozioły
Mecz o V miejsce: Harry Potter – Poznańskie Kozioły 2:3 (2:2, 1:1)
Mecz o III miejsce: Nosorożce – Kabanosy 6:2 (4:2)
Mecz o I miejsce: Dzikie Koty – Hades 6:4 (3:3)
Klasyfikacja końcowa:
1. „Dzikie Koty” Publiczne Gimnazjum nr 4 (Patryk Aniszewski, Jakub Powałka, Sebastian Maciej Stefaniuk, Stołkowski).
2. „Hades” Publiczne Gimnazjum nr 4 (Dominik Adamczyk, Michał Gołębiowski, Jakub Wyrozębski, Kamil Zembrzuski).
3. „Nosorożce” Publiczne Gimnazjum nr 3 (Patryk Antolik, Daniel Domagała, Szymon Domagała, Piotr Husarek).
4. „Kabanosy” Publiczne Gimnazjum nr 1.
5. „Poznańskie Kozioły” Publiczne Gimnazjum nr 1.
6. „Harry Potter” Szkoła Podstawowa nr 5.

Tymczasem po nowym roku kontynuowane są rozgrywki Małej Ligi Rugby Tag, cyklu turniejów dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez BBRC Łódź. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej. Pozostały do rozegrania jeszcze 3 turnieje, w tym ostatni finałowy, które wyłonią zwycięzcę Ligi.  Po dwóch turniejach na jej czele znajdują się Czarodzieje z Oz – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Ozorkowa. O czołowe lokaty walczyć będą też drużyny ze szkół: SP 70, SP 139 oraz SP 1 i SP 35. Zawody odbywają się w Łodzi, w hali Klubu Sportowego „Społem” przy ulicy Północnej 36. Zaczynamy o godzinie 9:30 w następujących terminach: 16.01.2012, 20.02.2012, 12.03.2012 – turniej finałowy.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.