Turniej TAG rugby w Pobiedziskach – 13/02/2012

Rugby halowe wróciło do gościnnych Pobiedzisk! Tamtejszy OSiR zagwarantował doskonałe warunki do kilkugodzinnej zabawy w rugby. Zawody odbyły się z inicjatywy Jacka Kalki, trenera z Biskupic/Jerzykowa, a odbyć się mogły dzięki przychylności i logistycznemu zaangażowaniu Michała Fijałkowskiego, dyrektora OSiR-u w Pobiedziskach. Drużyny z Jarocina, Jerzykowa/Biskupic, Pomarzanowic, Poznania i Łodzi miały do dyspozycji pełnowymiarową halę do gry, a także miejsce do rozgrzewki i swoje szatnie, natomiast liczni widzowie, w tym spora grupa rodziców, wygodne trubuny.
Łącznie, w II Halowym Turnieju Rugby Tag i Rugby Touch „Ferie z Jajem”, wystąpiło aż 14 drużyn, w trzech kategoriach wiekowych. Zawodom przez cały dzień towarzyszyła świetna atmosfera, a jedynym, „drobnym” problemem, było… zmieszczenie się w bardzo napiętym harmonogramie gier! Udało się, dzięki współpracy wszystkich trenerów i opiekunów, dla których tego dnia najważniejsza była dobra zabawa i możliwość wyżycia się swoich podopiecznych w rywalizacji. Oczywiście, najwięcej pracy, ale też cennego doświadczenia, mieli sędziowie, którym trener łodzian Zbyszek Jurzysta pokazał, jak prowadzić arbitraż Tagów, a później udzielał, jako prekursor tej odmiany w Polsce, bardzo cennych wskazówek.
Jego podopieczni, żacy Budowlanych 81 i Budowlanych Vizirki, pokazali z kolei doświadczenie z Ligi Rugby Tag na parkiecie, wygrywając swoje grupy (bez porażek w meczach eliminacyjnych) i dzieląc w finale czołowe lokaty. Kategorię młodzika wygrała jedna z dwóch ekip Sparty Jarocin, a rozdzieliła je Posnania. Niespodzianką in plus był… turniej miniżaków, bowiem tydzień temu, nie zanosiło się na jego rozegranie. Do zgłoszonej najwcześniej Posnanii, dołączyły jednak w ostatnich dniach Sparta i UKS 5 Wilda, a ta ostatnia została zwycięzcą.

/Fantastyczna zabawa i ostra rywalizacja towarzyszyła zmaganiom w hali OSiR w Pobiedziskach. Naśladownictwo oczywiście wskazane!; foto: Zbyszek Jurzysta/

Klasyfikacja:
Miniżak: 1.UKS 5 Wilda Poznań 2.Sparta Jarocin 3.Posnania Poznań
Żak: 1.Budowlani 81 2.Budowlani Vizirki 3.Sparta Jarocin 4.Posnania Poznań 5.UKS 5 Wilda Poznań 6.UKS Koziołki Biskupice Jerzykowo 7.UKS Pomarzanka Pomarzanowice
Młodzik: 1.Sparta I Jarocin 2.Posnania Poznań 3.Sparta II Jarocin 4.UKS Koziołki Biskupice Jerzykowo.
Najlepszy zawodnik miniżak: Dawid Bajram (UKS 5 Wilda Poznań), żak: Paweł Skrobski (Budowlani Vizirki), młodzik: Marcin Żurek (Sparta Jarocin).
Sędziowali: Zbigniew Jurzysta, Jacek Kalka, Daniel Gdula, Sebastian Chwaszcz, Michał Kalka, Łukasz Bobek.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.