P6N: Walijczycy z Triple Crown – 26/02/2012

Wyraźna wygrana Irlandczyków, szczęśliwe zwycięstwo Walijczyków i kolejna porażka dzielnych Szkotów to efekt potyczek w trzeciej kolejce tegorocznej rywalizacji w Pucharze 6 Narodów.

Podopieczni Declana Kidneya, pomimo przejściowych kłopotów (w 35 minucie po przyłożeniu świetnego Sergio Parisse Azzurri doprowadzili do remisu 10:10) w drugiej części gry udowodnili swą dominację na Aviva Stadium w Dublinie, Anglicy choć rozegrali najlepszy mecz w tegorocznej edycji przegrali na swym Twickenham z podopiecznymi Warrena Gatlanda, którzy dzięki temu sięgnęli po Triple Crown (zwycięstwa nad Irlandią, Szkocją i Anglią), a na zakończenie kolejki rozkręcający się z każdą minutą Francuzi (po 25 minutach przegrywali z podopiecznymi Andy Robinsona 0:10) wygrali ostatecznie na Murrayfield ze Szkotami 23-17.

/Przyłożenie rezerwowego Scotta Williamsa zdobyte w 76 minucie gry zapewniło Walijczykom Triple Crown, ale postawa Anglików wreszcie spotkała się z uznaniem kibiców i fachowców, a ich walka do kończącego mecz gwizdka arbitra zaowocowała akcją Davida Strettle w 81 minucie gry, po której przez kilka minut sędziowie przy telewizorach próbowali ocenić czy padły punkty mogące uratować gospodarzom remis…; foto: www.planetrugby.com/