Zagraniczne wojaże polskiej młodzieży – 12/04/2012

Jedną ze świetnych, godnych polecenia form podnoszenia swych umiejętności jest kontakt z zagranicznymi rówieśnikami. Dlatego warto podkreślić, że nasze kluby ciągle podtrzymują kontakty z przedstawicielami czołowych, europejskich nacji.

Na przełomie lutego i marca w Anglii przebywała młodzieżowa drużyna Posnanii Poznań. Okazją do wyjazdu było zaproszenie z Wycliffe College, na turniej w rugby 7, jakie odbywają się w tym okresie w Anglii, niemal codziennie. Czterodniowy pobyt w hrabstwie Gloucester wypełniło rugby i zwiedzanie. Poznaniacy trenowali nie tylko wspólnie z gospodarzami, ale też pod okiem Billy’ego Clarka, Sport Managera w Hartpury College, stanowiącego bezpośrednie zaplecze Gloucester Rugby. Przy okazji obejrzeli oddany do użytku po modernizacji, kompleks sportowy tej akademii- efekt ścisłej współpracy szkoły i jednego z najstarszych, utytułowanych klubów angielskich. Nie obyło się oczywiście bez zwiedzania „świątyni” przy Kingsholm, po której oprowadzał grupę Patrick Morris, Facility Manager klubu. Oprócz akcentów sportowych, Posnania „opanowała” sklepy- rugby w centrum Gloucester i Bristolu, na zwiedzanie których to miast było sporo czasu. Kulminacyjny punkt programu pobytu, czyli turniej „siódemek”, mimo zajęcia… honorowego, 12 miejsca, był nie lada przeżyciem. Polacy z pewnością zapłacili typowe frycowe, ale zyskali też kolosalne doświadczenia, prowadząc w ostatnim meczu jeszcze 3 minuty przed końcem! Za rok chcą koniecznie powrócić, a są szanse, aby ten niedrogi w kosztach wyjazd stał się stałym elementem przedsezonowych przygotowań.

Dzisiaj do Provins (Francja) wyrusza reprezentacji Pomorza w kategorii młodzików (U15).  Weźmie udział w międzynarodowym turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 14-15.04.2012 r.  W skład drużyny Pomorza wchodzić będą zawodnicy pomorskich Klubów, głównie Ogniwa Sopot i UKS Czeczewo, a także Arki Rumia.

Ciągle też aktualna jest propozycja spędzenia wakacji w rugbowej szkółce Ospreys dla zdolnych, młodych zawodników (w wieku 14-18 lat). Wczorajsze pertraktacje z organizatorami (Yarnie Guthrie) zaowocowały kolejnymi ułatwieniami dla ewentualnych uczestników z Polski.
Grupa z Polski mogłaby liczyć na bezpłatny transport z Londynu do Swansea oraz wolny od opłat udział trenera w specjalnym kursie szkoleniowym nawet przy minimum grupie 6-osobowej.

Przypomnę, że obóz  (European Summer Rugby Camp) odbywa się w dniach 8-14 lipca br. w Swansea, a koszt pobytu wraz z wyżywieniem i uczestnictwem w zajęciach wyniósłby 476 euro od uczestnika (normalna cena 599 euro) przy grupie 18 zawodników (oczywiście grupa mogłaby składać się z przedstawicieli kilku klubów).

Więcej informacji na  http://ospreyseuropeanrugbyschools.com/

Na ewentualne zgłoszenia czekamy tylko do 23 kwietnia br.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.