Dobra postawa juniorów w Lindow – 19/05/2012

Meczem z Niemcami podczas wspólnej konsultacji w Lindow przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Europy we Francji rozpoczęli nasi juniorzy z rocznika 1995 i 1996.

Trener Krzysztof Okapa chcąc wykorzystać wszystkich zabranych ze sobą młodych zawodników postanowił rozegrać obie części spotkania niemal zupełnie różnymi piętnastkami.
Niestety w jego ocenie nie stanął na wysokości zadania sędzia, który wieloma bardzo kontrowersyjnymi decyzjami „nie pozwolił” na zwycięstwo naszej drużyny, choć ta grała ambitniej i posiadała przewagę terytorialną.

Niemcy – Polska 30-19 (20-7)
Skład Polaków w I części meczu: Rodosław Kozłowski, Hugon Noszczyk, Jakub Muchlado – Dawid Radwańswki, Radosław Dabkiewicz – Patryk Ziółkowski, Rafał Biernacki, Marcin Urbaniak – Michał Kępa – Wojciech Kapustka – Jakub Młyńczak, Patryk Reksulak, Grzegorz Szczepański (k), Szymon Okapa – Oskar Soczewica;
Skład Polaków w II części meczu: Marcin Gulka, Kamil Chodurek, Michał Korszla – Dawid Radwańswki, Alan Maszota – Hugon Noszczyk, Paweł Adamski, Marcin Urbaniak – Bartłomiej Sierant – Patryk Reksulak – Adam Kubisz, Patryk Kiełsa, Grzegorz Szczepański (k), Mariusz Sejdak  (Michał Zwoliński)– Krystian Pogorzelski
Punkty zdobyli: Jakub Młyńczak – 5, Hugon Noszczyk – 5, Bartłomiej Sierant – 5, Michał Kępa – 4

Krótka relacja: „Mecz na początku przebiegał pod dyktando zespołu niemieckiego, który objął prowadzenie 14-0 po dwóch przyłożeniach i kilku naszych błędach. Potem okazało się, że nasza drużyna potrzebowała trochę czasu aby złapać odpowiedni rytm meczu (grali po raz pierwszy w tym składzie). Końcówka  pierwszej połowy i cała druga połowa to bardzo dobra gra polskiej ekipy, zarówno w obronie jak i w konstruowaniu akcji ofensywnych. Przez większą część meczu przebywaliśmy na połowie przeciwnika, ale sędzia niemiecki kontrolował wynik  odsuwając  nas od pola punktowego (nie zaliczone prawidłowo zdobyte dwa przyłożenia, podyktowanie przeciwko nam 15 karnych za grę na ziemi i przyznanie dwóch żółtych kartek za pozycje spaloną zawodników. Niesłusznie !!!