Pogoń Siedlce mistrzem I ligi – 17/06/2012

Niezwykle dramatyczne były wczorajsze mecze decydujące o składzie Ekstraligi w kolejnym sezonie 2012/2013.

Rewanżowy mecz o mistrzostwo I ligi zgromadził na trybunach nowoczesnego obiektu przy ulicy Jana Pawła II w Siedlcach około 500 kibiców, którzy byli świadkami bardzo ciekawego spotkania. Po zwycięstwie w Sopocie (26-14) świetnie rozpoczęli go gracze Ogniwa już po kilku minutach obejmując prowadzenie 6:0 (drop i karny). Niesieni dopingiem gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Szybko zdobyli jedno przyłożenie, a tuż przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie 12:6. Z animuszem ruszyli do ataków także po zmianie stron boiska. Dwie kolejne udane akcje zapewniły im odrobienie strat i prowadzenie 26:6. I kiedy miejscowi kibice szykowali się już do celebrowania awansu przez obronę gospodarzy przedarł się Kamil Węgierski, a Robert Rogowski pewnie podwyższył. Jeszcze w ostatniej minucie kopacz gości stanął przed szansą zapewnienia awansu swojej drużynie, ale kop z karnego  (trudna pozycja z ok. 40 metrów) był nieudany i po wybiciu piłki w aut świętowanie rozpoczęli gracze Pogoni, w barwach której pierwszoplanowe role w tym spotkaniu odegrali: Łukasz Powałka, Adrian Chróściel, Grzegorz Muszyński i znacznie lepiej grający w drugiej części gry młody obrońca, Mateusz Lament.

/foto: Maciej Sztajnert/

MKS Pogoń Awenta Siedlce v MKS Ogniwo Sopot 26-13 (12:6) /Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Kacper Michałkiewicz/
Punkty dla Pogoni: Mateusz Lament 11 (1P, 3pd), Grzegorz Muszyński 10 (P, kP), Sebastian Smoliński 5 (P);
Punkty dla Ogniwa: Kamil Węgierski 5 (P), Robert Rogowski 5 (1pd, 1K), Łukasz Szablewski 3 (dg);
Żółta kartka: Michał Wierzejski (Pogoń)

MKS Pogoń: 1.Wierzejski 2.Chróściel 3.Mróz 4.Powałka (70′ Dybowski) 5.Jasiński B. 6.Muszyński 7.Kryszczuk (50′ Biernacki) 8.Smoliński 9.Stelągowski 10.Nasiłowski 11.Krupa 12.Kargol 13.Piwnicki 14.Szczepaniak 15.Lament
Trener: Stanisław Więciorek, II trener: Jerzy Matwiejczuk.
MKS Ogniwo: 1.Wojtkuński 2.Rau 3.Plich 4.Graban 5.Anuszkiewicz 6.Węgierski 7.Irla 8.Rogowski 9.Kurdelski 10.Szablewski 11.Zakaszewski 12.Olszewski 13.Przychocki 14.Ciornei 15.Schulte-Noelle
Trener: Jarosław Hodura.

Równie wyrównany był mecz w Warszawie, decydujący o spadku z Ekstraligi. Po zwycięstwie w Krakowie (24-17) faworytem wydawali się Akademicy. Tymczasem mecz świetnie rozpoczęli goście prowadząc po kilku minutach 14:0! I choć przed przerwą gospodarze odrobili straty i wyszli na prowadzenie 17:14, to w drugiej połowie spotkania Krakowianie zagrali bardzo ambitnie do ostatniej akcji meczu walcząc o pozostanie wśród najlepszych. Ostatecznie wygrali 24-22, ale niestety dla nich, co najmniej na rok żegnają się z klubową elitą…

AZS AWF Warszawa v RzKS Juvenia Kraków 22-24 (17:14) /Marcin Zeszutek, Mariusz Śmielak, Andrzej Pantoł/
Punkty dla Juvenii: Grzegorz Gołębiowski 9 (1P, 2pd), Tomasz Świadek 5 (P), Konrad Jarosz 5 (P), Szczepański S. 5 (P);
Punkty dla AZS: Wojciech Grygułło 10 (2P), Tomasz Gołąb 5 (P), Jan Cal 5 (P), Jacek Grygułło 2 (pd).

W meczu o V miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi druga drużyna Arki Gdynia pokonała BBRC Łódź.

Arka II Gdynia v BBRC Łódź 28-0 (14:0) /Hubert Bedyński/
Punkty dla Arki: Marcin Cygan 8 (4pd), Maciej Samujło 5 (1P), Michał Lutrzykowski 5 (1P), Bartosz Madajewski 5 (1P), Mateusz Tuczyński 5 (1P)
Żółta kartka: Marcin Zakrzewski (BBRC)