ER7: zwycięstwo AZS AWFiS Gdańsk – 04/07/2012

AZS AWFiS Gdańsk wygrał finałowy turniej Ekstraligi Rugby 7 rozegrany w sobotę w Gdyni. W finale pokonał drużynę Arki Rumia, rewanżując się za porażkę w meczu eliminacyjnym.

W sierpniu Zarząd Związku podejmie decyzję jak będą wyglądały rozgrywki w 7-osobowej odmianie gry w przyszłym sezonie. Zdecyduje w jaki sposób wyłoniony zostanie mistrz Polski oraz jakie formy rozgrywek klubowych zostaną uwzględnione w kalendarzu Związku na sezon 2012/2013.
Dlatego przedstawiciele klubów proszeni są o przesyłanie na adres mailowy biura Związku i kierownika wyszkolenia (powalaniedzwiecki@wp.pl) wszelkich uwag, ocen i propozycji dotyczących tych rozgrywek.

Turniej Finałowy Ekstraligi Rugby 7 – sezon 2011/2012, 30 czerwca – Gdynia:
Arka Rumia – AZS AWF Gdańsk 17-7, Włókniarz Zgierz – RK Unisław 33-0, Arka Rumia – RK Unisław 5-5, AZS AWF Gdańsk – Włókniarz Zgierz 21-7, Arka Rumia – Włókniarz Zgierz 10-0, AZS AWF Gdańsk – RK Unisław 19-0.
Finały – o III miejsce: Włókniarz Zgierz – RK Unisław 12-7; o I miejsce: Arka Rumia – AZS AWFIS Gdańsk 5-12.

Sędziowie – Marcin Zeszutek, Hubert Bedyński, Tomasz Lignowski.
MVP sezonu Ekstraligi Rugby 7 – Zbigniew Mrozewski – AZS AWFiS Gdańsk
MVP Finału Ekstraligi Rugby 7 -  Paweł Szamocki – AZS AWFiS Gdańsk

Medale, puchary oraz nagrody indywidualne wręczane były przez Prezesa Polskiego Związku Rugby – Jana Kozłowskiego, wspólnie z panią poseł Krystyną Kłosin oraz Starostą Wejherowskim Józefem Reszke.