U20: po kontrolnych grach na Ukrainie – 16/08/2012

Dzisiaj więcej informacji o zwycięskich sprawdzianach naszej kadry młodzieżowej na Ukrainie.

W ocenie naszego szkoleniowca były to bardzo wartościowe sparingi – mecze bardziej wyrównane niż wyniki – a Ukraińcy długimi okresami dominowali terytorialnie i w młynie zwartym. Dopracowania wymagają także stałe fragmenty gry i II strefa obrony, na których to elementach skupiona zostanie uwaga przed Mistrzostwami Europy w Pradze, natomiast była to świetna okazji do poćwiczenia obrony maula i wąskiego wejścia przeciwnika przy rucku.

Choć z powodu problemów paszportowych i kilku urazów we Lwowie zabrakło dużej grupy dotychczas podstawowych graczy młodzieżówki to młoda ekipa – większość z rocznika 93 i spora grupa z rocznika 94 – zaprezentowała się bardzo dobrze, udowadniając swą postawą gotowość do podjęcia międzynarodowej rywalizacji i zastąpienia w kadrze swych nieco starszych kolegów.

W składzie znaleźli się:
Piotr Wawrzynczak, Radoslaw Rakowski, Wojciech Krześniak, Milosz Popławski (94), Dawid Plichta (94) – Orkan Sochaczew;
Daniel Trybus, Mateusz Adamski, Łukasz Konieczny – Posnania Poznań;
Aleksander Nowicki, Przemysław Auksztulewicz, Aleksander Kochański, Damian Michalak, Radosław Chyżyński – Lechia Gdańsk;
Wojciech Gołomb, Karol Wojciech – Ogniwo Sopot;
Ivo Morawski (94) – Juvenia Kraków;
Łukasz Ślusarczyk,Wojciech Grygułło, Maciej Liedel (94) – AZS AWF Warszawa;
Kamil Wiecaszek, Kacper Filipczak – Budowlani Lublin;
Łukasz Czarniak – Budowlani Łódź;
Mateusz Mrowca – RK Unisław;
Paweł Poniatowski – Skra Warszawa.

Ponadto w konsultacji w Lublinie w zajęciach uczestniczyli: Mariusz Chwiałkowski, Paweł Kotasa, Damian Rąg, Konrad Pietrzyk (94) i zawodnicy z Lublina: Arkadiusz Maksim, Patryk Ćwieka i Jakub Bobruk.

Warto przypomnieć, że szansę na znalezienie się w drużynie wyjeżdżającej do Pragi (1-9 września) mają także nieobecni na tej akcji: Craig Bachurzewski, Sebastian Gruszczyński, Michał Ojdowski, Krzysztof Lechmyc, Łukasz Śmietański, Piotr Orzłowski, Karol Lipski, Patryk Frątczak, Jarosław Knowa czy Mateusz Lament, a to pokazuje spory potencjał naszej kadry, zaciętą rywalizację o miejsce w składzie i daje nadzieje na obronę zdobytego w zeszłym roku tytułu.

Na koniec przypomnienie wyników z Lwowa:
Sokół Lwów v Polska U20 0-38 (0:14)
Punkty dla naszej drużyny: Rakowski i Popławski po 10, Nowicki 5, Krześniak 5, Adamski 8.
Ukraina U20 v Polska U20 16-48 (6:25)
Punkty dla naszej drużyny: Adamski 23, Rakowski 10, Nowicki, Grygułło, Mrowca po 5.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.