Zapraszamy na boiska Ekstraligi – 22/08/2012

Po wakacyjnej przerwie w najbliższy weekend na boiska rugby ponownie wybiegną zawodnicy Ekstraligi.

Chyba największe zainteresowanie kibiców wzbudza mecz obrońców tytułu z posiadającym spore ambicje beniaminkiem z Siedlec, który zostanie rozegrany w Pruszczu Gdańskim.
Ciekawie też z pewnością będzie w Poznaniu gdzie zagra młoda ekipa Orkana – dobrze prezentująca się w sobotniej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski w odmianie 7-osobowej.
Mecze w Łodzi i Gdyni mają zdecydowanych faworytów, ale na starcie rozgrywek niespodzianki z pewnością nie są wykluczone.

I runda – 25/26.08.2012
RC Lechia Gdańsk – MKS Pogoń-Awenta Siedlce (sobota, godz. 15.00, boisko przy ul. Chopina 34 w Pruszczu Gdańskim; Szostek Pawlik, Pantoł)
Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – AZS AWF Warszawa (sobota, godz. 15.00; Bedyński, Piotrowicz, Janeczko)
RC Arka Gdynia – KS Budowlani Lublin (niedziela, godz. 12.00; Szczepański, Szostek, Bedyński)
KS Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew (sobota, godz. 15.00; Michalik, Szczepański)

W letniej przerwie doszło do kilku spektakularnych transferów, a chyba największe wzmocnienia dotyczą zespołów Arki Gdynia i Pogoni-Awenty Siedlce.

1.RC Lechia Gdańsk – bez większych zmian, w składzie zostali m.in. Dawid Popławski, Cedric Vaissiere, David Chartier, Rafał Sajur i Henry Brice, a na stałe po uprzednim wypożyczeniu, trafił do zespołu były gracz Skry i młodzieżowej reprezentacji Polski Cyprian Majcher.
2.Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – z drużyny odeszli Tomasz Stepień i Władysław Grabowsky, a zasilą ją młodszy z braci Markijan Grabowsky (wcześniej Pogoń i Sokół Lwów), Gruzin Sergo Mokia, wypożyczony z Orkana Emil Kowalewski oraz zawodnik BBRC Krzysztof Justyński.
3. RC Arka Gdynia – do drużyny dołączyli Tomasz Stępień i Władysław Grabowsky (wcześniej Budowlani S.A. Łódź) oraz wypożyczony z Orkana Sochaczew gracz reprezentacji młodzieżowej Radosław Rakowski. Prawo gry mają także reprezentanci kraju, występujący na co dzień we Francji: Mateusz Bartoszek, Alex Beccuau, Romuald Berthe i Donald Gargasson.
4.KS Posnania Poznań – bez zmian w składzie.
5.RC Orkan Sochaczew – czterej zawodnicy mający na koncie występy w drużynach narodowych zostali wypożyczeni: Emil Kowalewski, Radosław Rakowski, Tomasz Gasik i Robert Pawelec. W zespole ponownie może grać Nadir Boukhaloua oraz kolejny gracz mieszkający we Francji – Yan Cochet.
6.KS Budowlani Lublin – do zespołu wraca doświadczony Jakub Jasiński, a wzmocni ją 24-letni Ukrainiec Dmytro Mokresov. Barwy klubu z Lublina mogą też reprezentować występujący już wcześniej: Oleksandr Chasovskykh, Bogdan Voloshyn i Sergii Rosikhin.
7.AZS-AWF Warszawa – bez zmian w składzie.
8.MKS Pogoń-Awenta Siedlce – do zespołu beniaminka dołączyli wypożyczeni z Orkana: Tomasz Gasik i Robert Pawelec, wrócił były reprezentant kraju Marek Mirosz (ostatnio Budowlani S.A. Łódź). Ponadto w zespole możemy zobaczyć trzech Gruzinów: Alexandre Manjawidze, George Chincharauli i Nikę Pataraia.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.