RC: pierwsza wygrana Australijczyków – 10/09/2012

W trzeciej serii pojedynków Rugby Championship pierwszej wygranej doczekali się Australijczycy. Po ciężkiej, wyrównanej przeprawie pokonali w Perth RPA, 26-19.

Na Patersons Stadium po pierwszej połowie prowadzili goście (13:6), a na 10 minut przed zakończeniem meczu na tablicy wyników widniał remis 19:19. Wtedy, decydujące jak się później okazało, przyłożenie zdobył Ben Alexander zapewniając gospodarzom okazję do świętowania zwycięstwa nad gwiazdami Springboks.

/Wreszcie powody do radości. Po dwóch porażkach z All Blacks Australijczycy pokonali w Perth RPA; foto: www.planetrugby.com/

W drugim pojedynku tej kolejki Nowozelandczycy pokonali debiutujących w rywalizacji z trzema światowymi potęgami – Argentyńczyków 21-5, choć kibice zgromadzeni na trybunach Westpac Stadium przeżyli chwile grozy kiedy to po przyłożeniu doświadczonego filara Rodrigo Roncero goście objęli prowadzenie 5:3…

Australia v RPA 26-19 (6:13) /sędzia: Nigel Owens (Walia)/
Punkty dla Australii: Berrick Barnes 16 (2pd, 4K), Scott Higginbotham 5 (P), Ben Alexander 5 (P);
Punkty dla RPA: Morné Steyn 8 (1pd, 2K), Frans Steyn 6 (2K), Bryan Habana 5 (P).

Nowa Zelandia v Argentyna 21-5 (6:5) /sędzia: Romain Poite (Francja)/
Punkty dla Nowej Zelandii: Aaron Cruden 11 (1pd, 3K), Julian Savea 5 (P), Cory Jane 5 (P);
Punkty dla Argentyny: Rodrigo Roncero 5 (P).