Rozkwit rywalizacji szkolnej i klubowej – 24/10/2012

Niewątpliwie warto zauważyć ożywienie w jesiennej rywalizacji dzieci i młodzieży w całym kraju.

W niedzielę dobrą dyspozycję potwierdzili zawodnicy RC Gorce. Juniorzy pokonali rówieśników Sparty Jarocin 55-0 (38:0) /eliminacje M.P.J./, a kadeci wygrali jeszcze wyżej 66-0 (38:0) /eliminacje O.O.M./. Kolejne mecze eliminacyjne obu kategorii rozgrywane są także w centrum i na północy.
Niestety czasem związane są też z tym kary dla zawodników naruszających przepisy gry. Prowadzący rozgrywki w grupie centralno-wschodniej Lubelski Okręgowy Związek Rugby zgodnie z przepisami Polskiego Związku Rugby zastosował je w stosunku do wymienionych niżej zawodników:
1. Patryk Ćwieka (Budowlani Lublin) za dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwona), otrzymane w meczu eliminacji MPJ w dniu 16.10.2012 pomiędzy Orkanem Sochaczew a Budowlanymi Lublin zostaje ukarany karą dyskwalifikacji na okres 10 dni (od dnia 16.10.2012 do 25.10.2012);
2. K. Szupłak (Pogoń Siedlce) za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu eliminacji MPJ w dniu 18.10.2012 pomiędzy AZS AWF Warszawa a Pogonią Siedlce zostaje ukarany karą dyskwalifikacji na okres 30 dni (od dnia 18.10.2012 do 16.11.2012);
3. Dariusz Brzeziński (AZS AWF Warszawa)  za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu eliminacji MPJ w dniu 18.10.2012 pomiędzy AZS AWF Warszawa a Pogonią Siedlce zostaje ukarany karą dyskwalifikacji na okres 30 dni (od dnia 18.10.2012 do 16.11.2012).

Ponadto rozegrano dwa kolejne turnieje zaliczane do klasyfikacji dzieci i młodzieży (Sopot i Warszawa). Już niebawem po weryfikacji wyników opublikujemy aktualną klasyfikację po rozegraniu 10 turniejów!

Coraz częściej mamy też sygnały o rozgrywkach szkolnych. Opisywane szerzej zawody w Łowiczu i Łodzi [kliknij] oraz podobne w Trójmieście i Siedlcach składają się na dość optymistyczny obraz przyszłości naszego sportu.

W pierwszym turnieju Gimnazjalnej Ligi Rugby organizowanej przez Miejski Klub Rugby i Szkolny Związek Sportowy wystartowało 92 uczestników, rozegrano 22 mecze z udziałem 11 drużyn.

/foto: Jacek Wierzbicki/

Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach, zespoły zostały rozstawione na podstawie wyników ubiegłego sezonu, a nowe drużyny dolosowane. Zdecydowanie swoje grupy wygrały Gimnazjum nr 4 i nr 5, ostatni finalista, Gimnazjum nr 2 awansował dzięki przewadze 1 małego punktu nad Gimnazjum nr 3.

W decydującym o zwycięstwie meczu grupy finałowej Gimnazjum nr 4 pokonało Gimnazjum nr 2 5:4, spotkanie było niezwykle wyrównane, a ostatnie przyłożenie padło już w doliczonym czasie gry. W końcowej tabeli sklasyfikowano 11 drużyn, 8 grających w rozgrywkach miejskich i 3 w rozgrywkach powiatowych. Kolejny turniej już w najbliższy piątek na Orliku przy PG4 ul. Pestantina 2, pierwszy mecz o godzinie 10.00.

Także w piątek, 26 października 2012 roku w hali Klubu Sportowego Budowlani Łódź przy ulicy Brukowej 22 wystartuje po raz kolejny Dywilan Mini Liga Rugby Tag – cykl rozgrywek dla klas IV szkół podstawowych trwających w okresie od października do marca. W tym roku przyjęta została formuła rozgrywania spotkań każdy z każdym, jak w normalnej lidze. Podczas czterech turniejów (X, XI, I, II) wyłoniona zostanie grupa zespołów walczących w marcowym turnieju o miejsca 1-4 oraz 5-8. Mikołajkowy turniej planowany w Atlas Arenie, będzie zabawą w rugby o puchar Szalenie Szybkiego Rudolfa i nie będzie zaliczany do punktacji ligi. Finał rozgrywany również w Atlas Arenie powinien być przygotowany przez uczestniczące szkoły wraz z kibicami i zespołami cheerleaderek. Organizator zawodów Zbigniew Jurzysta jest przekonany, że ta forma zabawy dla uczniów jest jednocześnie nauką jak zachowywać się podczas imprez sportowych i jak dobrze kibicować swoim drużynom.
Zespoły występują w składach 5 osobowych + rezerwowi, drużyny mogą być mieszane. Czas gry 2X5 minut. Startujące ekipy powinny posiadać własne tagi, zdecydowanie przyspieszy to rozgrywanie spotkań. Obowiązuje obuwie halowe z jasnymi podeszwami.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.