Wygrana Niemców, pogrom Mołdawian! – 29/10/2012

Ciekawie układa się rywalizacja w naszej dywizji rozgrywek o Puchar Europy Narodów.

W weekend Niemcy pokonali Ukrainę, a kibice w Berlinie obejrzeli aż 10 przyłożeń, dzięki czemu obie drużyny zdobyły punkty bonusowe. Gospodarze, po świetnym początku i przyłożeniach Seana Armstronga, Manuela Wilhelma i Roberta Maya podwyższonymi przez Raynora Parkinsona po dwudziestu trzech minutach gry objęli prowadzenie 21-0! Później mecz się wyrównał, goście zbliżyli się nawet na sześć punktów (w 63 minucie było tylko 34-28), ale ostatecznie Niemcy wygrali 46-28 zdobywając w końcówce kolejne dwa przyłożenia.

/Około 1200 kibiców podziwiało wiele udanych akcji naszych najbliższych rywali (3 listopada gramy z Niemcami w Gdańsku) w meczu z Ukrainą. Wydaje się, że sobotni pojedynek będzie starciem najsilniejszych drużyn dywizji 1B; foto: www.rugby-verband.de/

Sporą radość sprawili swym kibicom rugbyści Szwecji. Po wyrównanym boju z Ukrainą przed tygodniem, tym razem rozgromili w Sztokholmie Mołdawię 54-6, zdobywając siedem przyłożeń!

Niemcy v Ukraina 46-28 (24:14) /sędzia: Robert Diaconescu (Rumunia), delegat: Paul de Wouters (Szwajcaria)/
Skład Niemców: 1 Arthur Zeiler – 2 Alexander Widiker (K) – 3 Samy Füchsel – 4 Manuel Wilhelm – 5 Robert Mohr – 6 Kehoma Brenner – 7 Alexander Hug – 8 Rob May – 9 Sean Armstrong – 10 Raynor Parkinson – 11 Mark Sztyndera – 12 Lars Eckert – 13 Pieter Jordaan – 14 Mustafa Güngör – 15 Kieran Manawatu; rezerwowi: 16 Benjamin Krause – 17 Patrick Schliwa – 18 Benjamin Danso – 19 Pascal Drügemöller – 20 Anjo Buckman – 21 Benjamin Simm – 22 Steffen Liebig – 23 – Rafael Pyrasch.

Szwecja v Mołdawia 54-6 (13:3) /sędzia: Igotz Gallastegi (Hiszpania), delegat: Nielsen (Dania)/