II Liga regionalna Rugby15-22/03/2011

Sobotni mecz towarzyski rozegrany na obiekcie Pomorzanina pomiędzy toruńskim klubem rugby KS Szerszenie a AZS UZ Rugby Club Zielona Góra wygrali gospodarze. Szerszenie wygrały 20:5 i rewanżując się za porażkę w poprzednim straciu tych drużyn. Zawodnicy zaprezentowali olbrzymią ambicję zapewniając tym samym niezapomniane widowisko. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 5:5. Obie drużyny znakomicie spisały się w obronie. W drugiej połowie torunianie osiągnęli przewagę, zdobywając do końca meczu 3 przyłożenia. Świetna postawa w ataku oraz formacji młyna może napawać optymizmem przed nadchodzącym sezonem. Punkty zdobyli Sielatycki – 10 minuta, Gąska – 55 min, Graveraux – 67 min, Gąska – 80 minuta. W spotkaniu wystąpiło wielu nowych graczy, dla których był to pierwszy mecz. Pogoda dopisała, a na spotkanie przybyło ponad 100 kibiców. Mecz można obejrzeć na <http://www.youtube.com/watch?v=4JAr6MBjYdA>

W starciu Szerszeni z zielonogórskim AZS UZ nie zabrakło twardej walki i z pewnością był to cenny sprawdzian dla obu zespołów przed walką o punkty w lidze regionalnej.

/foto: Bogusław Kurtyka/

Już w ten weekend czekają nas dwa pojedynki o punkty. W Stablewicach KS Szerszenie zagrają z Rugby Klub Unisław w grupie kujawsko-pomorskiej, a w Szczecinie zaległy mecz z rundy jesiennej rozegrają Kaskada Szczecin Rugby Klub i Posnania II Poznań. To drugie spotkanie odbędzie się 27 marca 2011 roku (niedziela) o godzinie 14:00 na obiektach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ul. Chopina 14.