Szalenie Szybki Rudolf dla S.P. nr 30 – 20/12/2012

Szalenie Szybki Rudolf – maskotka Mikołajkowego Turnieju Rugby Tag w Atlas Arenie pognał w tym roku do Szkoły Podstawowej nr 30 w Łodzi. To uczniowie – zawodnicy tej szkoły okazali się zwycięzcami zabawy w rugby. Zabawa, zabawą a wszystkie ekipy potraktowały zawody nad wyraz poważnie. Mecze były bardzo wyrównane i stały na wysokim poziomie sportowym. Dość powiedzieć, że w kilku spotkaniach o wyniku decydowały akcje „do martwej piłki”. Cieszy głównie to, że gra w rugby tag przynosi wiele radości uczestnikom bez względu na zajęte miejsca, a walka o wszystkie lokaty jest nad wyraz zacięta i co ważne prowadzona według zasad rugby i z wielkim zaangażowaniem dzieci jak i ich opiekunów.

Dla organizatorów ważne jest również to, że w turnieju uczestniczyli uczniowie z poza Łodzi. Pokłosiem Orlikowej Ligi był przyjazd na turniej drużyn z Łowicza i Zduńskiej Woli. I co ciekawe obie ekipy punktowały bardzo dobrze i ich debiut w grach z łódzkimi drużynami należy uznać za udany.

Dużo pracy jak zwykle, ale nie związanej ze swoim podstawowym zawodem (ratownik medyczny) miał Święty Mikołaj. Pomoc sędziom, pozowanie do zdjęć, przekazywanie wiedzy z zakresu wiedzy o rugby (tak, tak nasz Mikołaj był wielokrotnym reprezentantem drużyny Budowlani Łódź), rozdawanie świątecznych upominków i przede wszystkim opieka nad drużynami nie rywalizującymi na boisku. Dziękujemy!

Szalenie Szybki Rudolf dziękuje również wszystkim, którzy pozwolili na tak udaną imprezę. Już po raz kolejny udało się zaparkować sanie z prezentami w gościnnej Atlas Arenie. Paczki uzupełniane jeszcze w drodze na miejsce spotkania przez elfy Halinkę i Olę wciąż dorzucanymi prezentami od sponsorów Firmę Dywilan, Piekarnię Ponitka, Firmę RMB, Aquator, Polski Związek Rugby z uśmiechem przyjmowane były przez wszystkich uczestników. Wyjątkowo zapisali się również w tym turnieju pomocnicy Szalonego Rudolfa Adam Kociński, Krzysztof Szulc i Zbyszek Jurzysta – rozjemcy zmagań. Trole o wyjątkowo pogodnych duszach – Piotr Stachowicz, Krzysztof Staniszewski, Mirek Jabłoński.  Ba! Magiczną imprezę odwiedzili skrybowie z mediów Marta Woźniak z TVP 3 Łódź i Piotr Andrzejczak z Polskiego Radia Łódź – relacje ponoć dotrzeć mają do najdalszych granic naszego globu. I na koniec. Błyski fleszów aparatów fotograficznych niezliczonej ilości fotoreporterów będą dowodem na to, że Szalony Rudolf chyba jeszcze nie raz zagości w  rozgrywkach dziecięcych rugby w regionie łódzkim.

Oficjalne wyniki  Kolejnego Niesamowicie Udanego Mikołajkowego Turnieju Rugby im. Szalenie Szybkiego Rudolfa:
Miejsce X – Szkoła Podstawowa nr 24 Łódź, Miejsce IX – Szkoła Podstawowa nr 1 Łódź, Miejsce VIII – Szkoła Podstawowa nr 4 Łowicz, Miejsce VII – Szkoła Podstawowa nr 54 Łódź, Miejsce VI – Szkoła Podstawowa nr 153 Łódź, Miejsce V – Szkoła Podstawowa nr 6 Zduńska Wola, Miejsce IV – Szkoła Podstawowa nr 152 Łódź, Miejsce III  – Szkoła Podstawowa nr 139 Łódź, Miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 65 Łódź, Miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 30 Łódź.

/źródło: Zbyszek Jurzysta/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.