Przedświąteczna kolejka w Premiership – 27/12/2012

Po dłuższej przerwie spowodowanej pojedynkami pucharowymi do walki o ligowe punkty powrócili zawodnicy Aviva Premiership.

Świąteczna kolejka gier rozpoczęła bardzo intensywny okres dla zawodników reprezentujących najlepsze kluby angielskie, bowiem już jutro rozpoczyna się kolejna seria pojedynków, a następna czeka graczy w pierwszy weekend nowego roku.

W najciekawszym starciu 11 rundy lider – Harlequins pokonał na trudnym terenie (Franklin’s Gardens) Northampton Saints, ale 13,5 tys. kibiców nie doczekało się w tym meczu przyłożeń. O zwycięstwie gości zdecydowały celne kopy Nicka Evansa.

Mike-Brown/Najlepszym graczem sobotniego spotkania na Franklin’s Gardens uznano obrońcę gości Mike’a Browna, który często skupiał na sobie uwagę kilku graczy Saints; foto: Getty Images, www.premiershiprugby.com/

Najwięcej kibiców przyciągnął z kolei pojedynek Gloucester z Exeter Chiefs. Ponad 16 tys. kibiców zgromadzonych na trybunach Kingsholm przeżyło nerwowe chwile zakończone happy endem po szóstym celnym kopie Freddiego Burnsa w 73 minucie gry, które zapewniło gospodarzom minimalną wygraną.

Wyniki 11 serii gier – 21/23.12.2012:
Worcester Warriors v London Welsh 13-6, Bath Rugby v Saracens 0-22, Gloucester Rugby v Exeter Chiefs 18-16, London Irish v Leicester Tigers 9-31, Northampton Saints Harlequins 9-18,London Wasps v Sale Sharks 25-18.

Już jutro swój pojedynek rozpoczynający 12 rundę rozegrają Sale Sharks i Worcester Warriors, a zakończą ją dwa bardzo ciekawie zapowiadające się mecze: Leicester Tigers v Gloucester Rugby (sobota, godz. 17.00) i niedzielny Saracens v Northampton Saints.