Mistrzostwa Europy 7-13/06/2011

Choć przegrali jeden mecz grupowy (z 14-19 z Niemcami) Belgowie bez wątpienia byli najlepszą ekipą gdańskiego turnieju i zasłużenie wygrali rywalizację 12 drużyn, pokonując w finale Szwedów 17-5. Nasza ekipa w walce o trofeum Plate (otrzymuje je piąta drużyna turnieju) pokonali Czechów i Izrael, tracąc w dwóch meczach tylko jedno przyłożenie. W meczu o brąz Niemcy pokonali Litwę, co potwierdziło zdecydowanie większą siłę gry zespołów, które znalazły się w naszej grupie eliminacyjnej… Ostateczne rozstrzygnięcia w walce o awans do europejskiego Grand Prix zapadną za trzy tygodnie w Heidelbergu (1-3 lipca).

 

 

 

Nie tylko Polacy nie potrafili zatrzymać dynamicznej siódemki Belgów (zdjęcie z lewej) świetnie ustawionej przez byłego reprezentanta Francji, 35-letniego Nicolasa Le Roux i dowodzonej przez zdecydowanie najlepszego gracza turnieju, 21-letniego Juliena Bergera. Spotkanie finałowe poprowadził Hiszpan, Igotz Gallastegi (zdjęcie w środku), a największy z pucharów wpadł w ręce drużyny ustawianej w zeszłorocznym rankingu na najniższej pozycji, która w finale pokonała zespół bezpośrednio ją wyprzedzający…

/foto: Michał Gołąb/

Wyniki – półfinał Bowl: Szwajcaria v Andora 5-22, Cypr v Chorwacja 7- 14; półfinał Plate: Polska v Czechy 24-7, Dania v Izrael 5-7; półfinał Cup: Litwa v Belgia 7-28, Niemcy v Szwecja 21-24.
Finały – mecz o 11. miejsce: Szwajcaria v Cypr 31-12; final Bowl (o 9 miejsce): Andora v Chorwacja 7-0; mecz o 7. miejsce: Czechy v Dania 7-15; finał Plate (o 7 miejsce): Polska v Izrael 17-0; mecz o 3. miejsce: Litwa v Niemcy 7-28; finał Cup (o 1 miejsce): Belgia v Szwecja 17-5.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.