Ostatni sprawdzian juniorów przed ME – 11/03/2013

W bardzo trudnych warunkach przeprowadzono ostatnią przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy Juniorów konsultację tej kadry.

W Sochaczewie, zgodnie z powołaniami, zjawiło się 26 zawodników, ale z powodów rodzinnych wcześniej wyjechał Jakub Muchlado. Poza treningami w sobotę  rozegrano mecz kontrolny z RC Orkan Sochaczew, w którym zagrali wszyscy powołani (grano 3 x 20 min.).

/foto: Krzysztof Lewandowski (Mudin)/

RC Orkan Sochaczew v Polska U18 5-5 (0:5, 0:0, 5:0) /sędzia: Wiesław Piotrowicz/

W reprezentacji wystąpili: Radomir Kozłowski, Łukasz Kujawa, Hugon Noszczyk,Adrian Adamiak, Kamil Chodurek, Karol Szymanowski (I linia młyna), Dawid Radwański, Radosław Dabkiewicz (II linia), Rafał Biernacki, Marcin Urbaniak, Maciej Kociński, Jarosław Michalak, Piotr Wiśniewski (III linia), Michał Kępa, Bartłomiej Sierant (łącznicy młyna), Patryk Reksulak,Krzysztof Piłowski (łącznicy ataku), Jakub Młyńczak, Grzegorz Szczepański, Kevin Bracik (środkowi ataku), Szymon Okapa, Adam Kubisz, Mariusz Sejdak (skrzydłowi), Krystian Pogorzelski, Sławosz Hodura (obrońcy).

Poziom gry kadry, w ocenie sztabu szkoleniowego, jak na panujące warunki pogodowe był prawidłowy. Widoczne jest rozumienie i opanowanie ustalonej koncepcji gry. Bardzo dobre przygotowanie motoryczne potwierdziło zrealizowany przez zawodników cykl przygotowawczy, tj. zgrupowanie zimowe i planowy trening indywidualny, który stosują od września 2012 r.
Niestety dostrzegalny jest jednak u zawodników brak gry w ostatnim okresie. Zarówno w kontekście techniki indywidualnej, poruszania się po boisku jak i w „zgraniu” taktycznym zespołu. Poziom gry, szczególnie ofensywnej, znacznie się obniżył i odnotowano większą liczbę błędów indywidualnych.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.