DMLRT: IV finał w Atlas Arenie – 20/03/2013

Za nami kolejna edycja rozgrywek Dywilan Mini Ligi Rugby Tag w sezonie 2012/2013.

Rozgrywana od czterech sezonów rywalizacja dzieci z klas IV szkół podstawowych wykazała, że zabawa dzieci w rugby daje pożądane efekty. W cyklu 6 turniejów (od października do marca) udział wzięło i poznało tajniki rugby tag około 150 dzieci do tego w turnieju finałowym uczestniczyli jako kibice uczniowie z ośmiu szkół podstawowych (razem około 1500 dzieci). Nie można się zatem dziwić, że popularność tego rodzaju turniejów stale rośnie.
Do V edycji, która powinna wystartować od października 2013 roku mamy już zgłoszenia 11 drużyn szkolnych. Problem w tym, że w Łodzi nie ma w zasadzie miejsca (czytaj hali) gdzie można rozgrywać tak liczne osobowo i cyklicznie turnieje. Sam finał rozgrywany w Atlas Arenie stanowi dla uczestników fantastyczne przeżycie, ale przecież pozostaje jeszcze 5 turniejów eliminacyjnych…

DMLRT-2013Wracając do tegorocznych rozgrywek i samego turnieju finałowego. Na starcie stanęli zawodnicy, którzy po półrocznych rozgrywkach, oraz m.in. uczestniczeniu w treningach Klubu Sportowego Budowlani Łódź potrafili pokazać jak fajnie można bawić się piłką do rugby i jak dużą satysfakcję ta gra przynosi. Nawet w meczu o VII i VIII pozycję poziom gry był wysoki , a radość ze zdobywania kolejnych punktów była olbrzymia. Oczywiście najwięcej emocji, łzy przegranych i radość zwycięzców przyniósł mecz o złoto. Po niesamowicie wyrównanej pierwszej połowie (wynik 2:2), po akcjach wywołujących aplauz kibiców i podziw obserwatorów (trenerzy i działacze z klubów rugby) byliśmy świadkami jak zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 30 z Łodzi wyprowadzili 5 akcji w drugiej połowie i przełamując opór do tej pory doskonale broniących zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 139 doprowadzili stan meczu do wyniku 7:2. Tak więc po czterech sezonach uczestnictwa w Lidze, wreszcie zawodnikom z Rysowniczej na Bałutach udało się zdobyć tytuł Mistrza Łodzi i województwa w Rugby 11latków. Trzeba przyznać, że od początku tegorocznych rozgrywek SP 30 była faworytem. To chłopcy z tej leżącej nieopodal Budowlanych szkoły najczęściej uczestniczyli w treningach, a nauczyciele Paweł Jurkowski i Jakub Zgliński prowadzili dodatkowe zajęcie z rugby. Skład zwycięskiego zespołu: Mateusz Nowak (kpt), Bartłomiej Cichocki, Rafał Olejnik, Alan Soszka, Filip Iwanowicz, Jakub Wężyk, Kacper Sypniewski, Paweł Spadliński. Trener prowadzący zespół Paweł Jurkowski.

Wyniki turnieju finałowego:
SP 30 – SP54 7:0, SP65 – SP153 2:0, SP 139 – SP 152 4:0, SP 24 – SP 1 1:0, SP 153 – SP 1  1:5, SP 65 – SP 24  3:5, SP 54 – SP 152 3:1, SP 30 : SP 139 7:2.
Tabela: VIII – SP 153, VII – SP 1, VI – SP 65, V – SP 24, IV – SP 152, III – SP 54, II – SP 139, I – SP 30.

Najskuteczniejsza zawodniczka Ligi – Zuzanna Szulc z SP 152
Najskuteczniejszy zawodnik Ligi – Bartłomiej Cichocki z SP 30

Podczas finału Dywilan Mini Ligi Rugby Tag oceniano także najładniej prezentujący się zespół cheerleaderek i najładniej dopingującą szkołę. Tu perfekcyjnie przygotowani okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 54. Jury w konkurencji tanecznej w składzie Agnieszka Puchalska (ABC Świat Podróży -fundator nagród) i Aleksandra Bogdan (KS Budowlani Łódź) najwyżej oceniło właśnie dziewczęta z SP 54, a przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi nie mieli żadnych wątpliwości i za fantastycznie kolorowe transparenty, kolorowe stroje, zdyscyplinowanie na trybunach, ale jednocześnie doping nie tylko dla swojej ekipy nagrodzili kibiców z SP 54.

Na trybunach i przy liniach autowych boisk zaobserwowaliśmy również znamienitych gości  – prezes Firmy Dywilan (sponsor tytularny Ligi) pan Piotr Jakubiak, prezes Klubu Sportowego Budowlani Łódź pan Wiesław Chudzik, ksiądz Paweł Miziołek duszpasterz sportowców łódzkich, prezes Zarządu Atlas Areny w Łodzi pan Krzysztof Maciaszczyk, prezes Firmy Chablais pan Paul Jago (reprezentant angielskiego klubu RUSC Wilmslow), pan Krzysztof Krzewicki – oficer ds. rozwoju rugby w Polsce, pan Tomasz Formela – przedstawiciel Pomorskiego Związku Rugby i Klubu Sportowego Ogniwo Sopot, pani Agnieszka Puchalska przedstawicielka Biura Podróży ABC Świat Podróży, pan Adam Lisiecki  lekarz czuwający nad bezpieczeństwem dzieci podczas wszystkich rozgrywek dziecięcych, fundator nagród – Jestem bezpieczny na drodze, pan Piotr Stachowicz, pan Grzegorz Urbaniak, Pan Jacek Ponitka reprezentanci Łódzkiego Klubu Oldbojów Rugby. Gościliśmy również przedstawicieli firm, które wspomagają szkolenie dzieci w rugby Aquator, Cementownia Warta, ZWiK, Da Grasso (Łagiewnicka), Big Press Supełek, Bassimo JB, RMB, Pamso, Burning Lion. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego, a swoim podopiecznym nie żałowali braw Dyrektorzy szkół uczestniczących w rozgrywkach Dywilan Mini Ligi Rugby Tag.

/źródło: Zbigniew Jurzysta/

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.