MEJ: echa zwycięstwa juniorów – 25/03/2013

Zwycięstwo beniaminka grupy A nad zwycięzcami zeszłoroczej rywalizacji zaplecza elity stanowi największą niespodziankę ćwierćfinałowych spotkań Mistrzostw Europy Juniorów.

Młodzi Polacy zaimponowali ambicją, a pokonanie bardzo wysoko ostatnio ocenianych Belgów z pewnością stanowi powód do olbrzymiego zadowolenia naszych zawodników i ich trenerów.

Podobnego wyczynu, tylko na niższym poziomie dokonali Chorwaci. Oni także pokonali w pierwszym meczu najwyżej rozstawiony zespół grupy B – Litwę.

W meczu z Belgami straciliśmy punkty w 30 minucie spotkania (kop Williama Huberta), które zapewniły naszym rywalom prowadzenie do przerwy. Jednak w drugiej części gry wykorzystaliśmy grę w przewadze zdobywając prowadzenie tuż po wykluczeniu czasowym filara rywali Manasse  Maasuamy (przyłożenie Grzegorza Szczepańskiego podwyższone przez Michała Kępę). W 61 minucie spotkania czasowo wykluczony został nasz wiązacz Marcin Urbaniak ale nasi przeciwnicy nie byli w stanie tego wykorzystać. Spowodowane tym ich nerwowe zachowanie przyniosło wyrzucenie z boiska młynarza Lucasa Marchala, co szybko wykorzystali nasi gracze zdobywając decydujące przyłożenie (Łukasz Kujawa).

/foto: www.fira-aer-rugby.com/

Belgia v Polska 3-12 (3:0) /sędzia: D. Show (Szkocja), komisarz: P. Robin (Francja)/
Punkty dla naszej reprezentacji: Grzegorz Szczepański 5 (P), Łukasz Kujawa 5 (P), Michał Kępa 2 (pd).

Zagraliśmy w składzie: 1.Kujawa 2.Noszczyk 3.Kozłowski (56′ Adamiak) 4.Radwański 5.Dabkiewicz 6.Wiśniewski 7.Michalak 8.Urbaniak 9.Kępa 10.Reksulak 11.Pogorzelski 12.Bracik 13.Szczepański 14.Okapa 15.Hodura.
Komentarz trenera Krzysztofa Okapy: „Pomimo potencjalnie silniejszej drużyny belgijskiej, od pierwszej minuty meczu przeważaliśmy terytorialnie i organizacyjnie na boisku. Świetnie wyszkoleni technicznie Belgowie byli zaskoczeni pomysłem i szybkością naszych akcji oraz konsekwentnej obronie. Pierwsza linia naszej obrony pracowała doskonale, a kopane piłki za plecy byłe skutecznie wyłapywane przez skrzydłowych i obrońcę. Łącznicy i środkowi ataku współpracowali dobrze, a zawodnicy młyna wykazali się bezbłędną grą i odzyskiwaniem piłki po przegrupowaniach. Trudno jest wskazać zawodników, którzy zagrali najlepiej gdyż musiałbym wymienić wszystkich. Zwycięstwo cieszy, ale najbardziej jestem zadowolony ze stałej poprawy jakości wyszkolenia zawodników i doskonałej gry zespołowej.
Dobrą grę i zwycięstwo nad Belgia zawdzięczamy trzem zrealizowanym założeniom:
- przygotowanie motoryczne rozpoczęte od września ubiegłego roku, przez opracowanie i dobranie odpowiedniego treningu indywidualnego, który zawodnicy stosowali jako uzupełnienie treningu klubowego oraz wykonana ciężka praca w zakresie motoryki na zgrupowaniu zimowym i na konsultacjach,
- dyscyplina taktyczna według wcześniej opracowanej koncepcji gry ofensywnej oraz konstruowanie defensywy w taki sposób, aby każdy ewentualnie popełniony błąd mógł mieć szansę na poprawę,
- zaangażowanie zawodników i pewność swoich umiejętności, poparta zbudowaniem wzajemnego zaufania i doskonałej atmosfery w drużyny.
Po za tymi założeniami, chciałbym podkreślić bardzo duże umiejętności zawodników w zakresie techniki indywidualnej i komunikacji między sobą w czasie gry. Największe błędy popełniliśmy w rozegraniu autu i przy niecelnych kopach z rzutów karnych.
Do meczu z Rosja przygotowujemy się w pełnym składzie, jednak bardzo ciężka fizycznie gra z Belgią wpłynęła na kilka urazów. Największym znakiem zapytania jest gra Michała Kępy (uraz nadgarstka). Zobaczymy czy do pełnej sprawności wrócą Radosław Dabkiewicz, Jarosław Michalak, Radosław Kozłowski i Piotr  Wiśniewski”.

Zestaw wyników 1/4 finału [kliknij].

Dzisiaj nasi gracze mają w planie popołudniowy trening, a jutro o godz. 19.00 zagrają z Rosją w Saint Marcellin.
Na jutro zaplanowane zostały także półfinały elity, w środę zagrają zespoły grupy B.

Wtorek, 26.03.2013:
Elita – o miejsca 1-4: Anglia v Szkocja i Irlandia v Francja (mecze o godz. 19.00); o miejsca 5-8: Portugalia v Walia (godz. 17.00), Gruzja v Włochy (godz. 16.00);
Grupa A – o miejsca 1-4: Polska v Rosja i Niemcy v Hiszpania (mecz o godz. 19.00); o miejsca 5-8: Belgia v Rumunia, Czechy v Szwecja (mecze o godz. 17.00).

Środa, 27.03.2013:
Grupa B – o miejsca 1-4: Chorwacja v Luksemburg i Holandia v Ukraina (mecz o godz. 16.00); o miejsca 5-8: Litwa v Szwajcaria i Łotwa v Serbia (mecze o godz. 14.00).

Bookmark the permalink.

Comments are closed.