Ogniwo najlepsze wśród weteranów – 28/05/2013

Na obiekcie Ogniwa Sopot rozegrano III Mistrzostw Polski Weteranów, tytuł mistrzowski wywalczyło miejscowe Ogniwo, srebrne krążki trafiły do broniącej tytułu gdańskiej Lechii, a brązowe do WFS Siedlce Veterans.

W imprezie wzięły udział tylko trzy drużyny klubowe, a więc mniej niż przed rokiem. Nie dotarły drużyny z Poznania i Łodzi, nie zebrała się też drużyna Barbarians. Tytuł mistrzowski zdobyło Ogniwo Sopot, które pokonało Lechię 26:0 i WFS Siedlce 40:3, w decydującym meczu o srebrny medal Lechia wygrała z drużyną z Siedlec 48:12.

Weterani_Sopot-2013/Atmosfera rywalizacji byłych zawodników jest niepowtarzalna. Pozostaje wierzyć, że w kolejnym roku zechce się o tym przekonać większa grupa byłych rugbystów; foto: Jacek Wierzbicki/

Na imprezie integracyjnej, sprawnie zorganizowanej przez Ogniwo, tradycyjnie wspominano dawne mecze i planowano następne. Kolejne, IV Mistrzostwa Polski Weteranów zostaną rozegrane za rok w Siedlcach.

Wyniki:
Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 0:26 (0:19), WFS Siedlce – Lechia Gdańsk 12:48 (7:15), Ogniwo Sopot – WFS Siedlce 40:3 (19:0).

Klasyfikacja:
1. MKS Ogniwo Sopot, 2. RC Lechia Gdańsk, 3. WFS Siedlce Veterans.

Nagrody indywidualne:
Artur Gałęza (Ogniwo Sopot) – najlepszy zawodnik imprezy.
Grzegorz Michalik (Warszawa) – całokształt kariery sędziowskiej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.