OTDiM: finał wyłonił najlepszych – 18/06/2013

Po rozegraniu w całym sezonie 22 turniejów regionalnych finałowe zawody w Trójmieście wyłoniły kluby najlepiej pracujące z dziećmi i młodzieżą.

W klasyfikacji generalnej miejsca na podium zajęły drużyny „wielkiej trójki”. Zwyciężyła Lechia Gdańsk (285 punktów), wyprzedzając Budowlanych Łódź (230) i Arkę Gdynia (214), która dzięki zwycięstwu w finałowym turnieju miniżaków minimalnie wyprzedziła Gorce Rabę Niżną (209). Sklasyfikowane zostały 43 drużyny.

Wśród kadetów rywalizujących w olimpijskiej odmianie 7-osobowej także tryumfowała gdańska Lechia (71 punktów), wyprzedzając Orkan Sochaczew (40) i Ogniwo Sopot (37). W rywalizacji tej grupy rozegranych zostało 8 turniejów, a sklasyfikowano 17 drużyn.

W trójmiejskim finale (Sopot/Gdańsk) nie zabrakło emocji. Wśród miniżaków najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Arki Gdynia, rywalizację żaków wygrała Lechia Gdańsk, młodzików – Budowlani Łódź, a kadetów – Orkan Sochaczew.

/foto: Krzysztof Lewandowski – „Mudin”/

Poza pucharami i medalami dla najlepszych klubów specjalna nagroda czekała dla najlepszych w Polsce młodzików (warunkiem jej uzyskania było skończenie 14 roku życia przed 16 września). Grupa 20 młodych zawodników będzie miała okazję wyjazdu do Brukseli i zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Znaleźli się w niej przedstawiciele kilku czołowych klubów:
Budowlani Łódź: 1) Brzozowski Kamil, 2)Pustkowski Bartosz, 3) Nowak Dawid, 4) Bączyński Maksymilian, 5) Boksa Michał;
Sparta Jarocin: 6) Żarczyński Maciej, 7) Włodarek Kacper, 8) Idzikowski Jacek;
Lechia Gdańsk: 9) Możejko Kuba, 10) Zieliński Oskar, 11) Roppel Paweł, 12) Bracik Miłosz;
Ogniwo Sopot: 13) Janowicz Mateusz, 14) Lubczyński Konrad, 15) Drewczyński Kacper;
Orkan Sochaczew: 16) Okoniewski Norbert, 17) Wróblewski Kamil;
Arka Gdynia: 18) Rompa Mariusz, 19) Cichosz Oskar, 20) Kuźmiński Jakub.

W związku z tym wyjazdem przedstawiciele Klubów zobowiązani są do końca miesiąca przesłać do oficera rozwoju Krzysztofa Krzewickiego <chriskrzywy@yahoo.com> adres zamieszkania, pozwolenia na wyjazd, a także e-mail oraz telefon kontaktowy do rodziców. Przypominamy też o konieczności posiadania przez młodych zawodników dowodu osobistego lub paszportu.