Warszawska Skra w Berlinie – 19/08/2013

W sobotnie popołudnie, w ramach przygotowań do gry w lidze kolejny już sprawdzian rozegrali zawodnicy warszawskiej Skry.

Tym razem w Berlinie ich przeciwnikiem była szósta ekipa niemieckiej Bundesligi.

Posiadający trzy drużyny seniorskie i spore ambicje rywale, w ostatnim przed startem rozgrywek ligowych w Niemczech (podobnie jak u nas rozpoczynają się w weekend 24/25 sierpnia) po bardzo wyrównanym meczu wygrali 17-7.

W ekipie przeciwników zagrało wielu zawodników z poza Niemiec: 2 Nowozelandczyków, 2 graczy z Namibii, 2 z Kenii (m.in. Kombo – były gwiazdor rugby kenijskiego, wielokrotny mistrz Kenii w rugby 7, wyglądający jak „predator”), dwóch z Irlandii, Rosjanin i Anglik.

RC Berlin v Skra Warszawa 17-7 /sędziował: Joshua Jahn/

Mecz odbywał się w przyjacielskiej atmosferze, ale walka była naprawdę ostra. Polscy zawodnicy zebrali wiele pochwał za dobrą organizację i twardą, ofiarną grę w obronie, a spotkanie dobrze prowadził znany z finałów O.O.M. arbiter Joshua Jahn.

Przebieg meczu z czołową drużyną niemiecką upewnił też sztab szkoleniowy Skry, że praca treningowa przynosi pożądane wyniki i drużyna jest dobrze przygotowana do walki o ligowe punkty.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.