Sezon w krajowym rugby 7 – 20/08/2013

Decyzją Zarządu rozegrany w weekend w Łodzi finałowy turniej seniorów w rugby 7 wyłonił sześć zespołów, które będą miały szanse gry w cyklu Grand Prix 2013/2014.

Na wniosek trenera kadry zdecydowano, że podobnie jak u kobiet, Mistrz Polski będzie wyłoniony w wyniku serii turniejów (w sezonie 2013/2014 – trzech). Szansę rywalizacji o tytuł, poza czołową szóstką z turnieju w Łodzi, mieć będzie kolejnych sześć zespołów wyłonionych w turnieju (turniejach) barażowych rozegranych 8 września br.

O liczbie turniejów zdecyduje liczba drużyn, które zadeklarują chęć udziału w walce o tytuł mistrzowski do 30 sierpnia br.
W tym okresie oczekujemy także na oferty dotyczące organizacji tych zawodów. Można też przesyłać wnioski w sprawie organizacji turniejów cyklu Grand Prix (jeden jesienią, dwa wiosną).

Wracając do rozgrywek kobiet, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią [kliknij] zaproponowane zostały trzy terminy turniejów jesiennych:
I turniej – 14.09.2013, II turniej – 28.09.2013, III turniej – 19.10.2013.
Tu także oczekujemy na zgłoszenia chętnych do udziału i organizacji zawodów. Wszelkie oferty winny wpływać do komisarza rozgrywek, Moniki Baniewicz [kliknij].

Ponadto drużyny, które nie zgłosiły dotychczas (za pośrednictwem Okręgowych Związków Rugby) chęci uczestnictwa w rozgrywkach Polskiej Ligi Rugby 7 proszone są o kontakt z komisarzem rozgrywek, Ireneuszem Pietrakiem [kliknij].

Bookmark the permalink.

Comments are closed.