Podsumowanie sportowych wakacji – 31/08/2013

W tegorocznych „Sportowych wakacjach z rugby” 131 dzieci i 15 opiekunów spędziło 10 dni w przepięknym regionie kaszubskim na podwyższaniu swoich kwalifikacji sportowych.

Grupy były podzielone na kategorie oraz stopień zaawansowania rugbowego, zajęcia prowadzili trenerzy klubowi, a nad ich sprawnym przebiegiem czuwał oficer rozwoju, Krzysztof Krzewicki.

/foto: Krzysztof Krzewicki & Jacek Łazarz/

Na zajęciach trenerzy skupili się na technice indywidualnej, szczególną uwagę zwracając na wybrane jej elementy, jak:
-nauka i doskonalenie podań i chwytów piłki,
-umiejętności operowania piłką w biegu,
-nauka i doskonalenie szarży,
-nauka i doskonalenie gry ręką.

W starszych grupach zwracano ponadto uwagę na zasady dokonywania prawidłowych wyborów. Nie pominięto zabaw w terenie jak i gier, które stanowiły nieodzowny element letniego wypoczynku. Dużą atrakcją dla uczestników była też wyprawa na gdyńską plażę i możliwość obejrzenia dwóch meczów I kolejki Ekstraligi (24.08.2013).

W ocenie szkoleniowców akcja stanowi świetne przetarcie dla roczników wchodzących w nowym sezonie do wyższej kategorii wiekowej i daje szanse na podniesienie poziomu rywalizacji regionalnej. Najlepsi z uczestników będą mieli szanse wywalczenia miejsca w kadrze wojewódzkiej, a następnie w najmłodszej reprezentacji naszego kraju prowadzonej obecnie przez Krzysztofa Okapę.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.