Kadra do lat 19 nie sprostała Juvenii – 05/09/2013

Po akcji w Warszawie [kliknij] selekcjonowani pod kątem występu w Mistrzostwach Europy do lat 19 (Lizbona, 25.10.-03.11.2013) zawodnicy z południowej części kraju spotkali się w Krakowie.

W akcji uczestniczyło 22 zawodników z sześciu klubów:
Juvenia Kraków: 1.Bartłomiej Sierant, 2.Ivo Morawski, 3.Tomasz Kupiec, 4.Kamil Trzos, 5.Wojciech Kurzdym, 6.Kamil Chodurek, 7.Kamil Krzepek, 8.Dawid Piątek;
RC Gorce Raba Niżna: 9.Mariusz Knowa, 10.Jarosław Michalak , 11.Michał Perz, 12.Krzysztof Ząbczyński;
Biało-Czarni Nowy Sącz: 13. Piotr Jabrocki, 14.Adam Kubisz, 15.Marcin Olszewski;
Budowlani Lublin: 16.Janeczko Filip, 17.Wiśniewski Piotr;
Orkan Sochaczew: 18.Popławski Miłosz;
Skra Warszawa: 19.Kiełsa Patryk, 20.Korszla Michał, 21.Gmitrzuk Arkadiusz;
AZS AWF Warszawa: 22.Liedel Maciej.

Na przedpołudniowym treningu przedstawione zostały założenia taktyczne i  charakterystyka preferowanego sposobu gry reprezentacji. Podstawy tych elementów zostały opanowane przez zawodników uczestniczących w treningu.

Mecz kontrolny został rozegrany w formacie 2×35 minut i zakończył się wygraną zespołu Juvenia Kraków 20:7 (5:7).
O niekorzystnym wyniku zdecydowało zmęczenie wynikające z dużej przewagi fizycznej przeciwnika. Mecz rozgrywany był ze „zmianami hokejowymi”, co pozwoliło Juvenii na utrzymywanie na boisku zawsze wypoczętych ciężkich zawodników. Kadrowicze przeważali w pierwszej połowie i gdyby zawodnicy byli lepiej zgrani (odbyli ze sobą tylko jeden wspólny trening) ich zdobycz punktowa byłaby większa. Mimo przewagi nie udało się skończyć przyłożeniem kilku akcji pod polem punktowym przeciwnika. Zawodnicy reprezentacji wykazali się bardzo dużą ambicją i zawziętością dzięki czemu prze długi czas Juvenia mimo przewagi siłowej nie mogła uporządkować gry i zdominować młodego przeciwnika.

Mecz był bardzo dobrym materiałem do analizy i selekcji zawodników pod kątem gry w reprezentacji U19 z założeniem gry na ME przeciwko drużynom dysponującym lepszymi warunkami fizycznymi. Kilku zawodników z Małopolski ma bardzo duże szanse na dalsze powołania do reprezentacji.