Plany inwestycyjne polskiego rugby – 11/09/2013

W odpowiedzi na sierpniowe  pismo DSW – 075/1/2013/13-52553 [kliknij] Zarząd Związku po zapoznaniu się z przesłanymi ofertami dotyczącymi stanu bazy sportowej i projektami zainteresowanych miast w zakresie tworzenia obiektów szkoleniowych dla potrzeb rugby, uwzględniając preferencje Ministerstwa Sportu i Turystyki postanowił wskazać trzy główne lokalizacje, które w jego ocenie najpełniej będą w stanie wypełnić oczekiwania MSiT w zakresie szkolenia olimpijskiego.

* Gdańsk, modernizacja i rozbudowa obiektu przy ul. Zielonogórskiej 4, która w połączeniu z istniejącą już bazą sportową, dużym potencjałem sportowym regionu i możliwością realizacji tzw. podwójnej kariery  (AWFiS);
* Łódź, dostosowanie do potrzeb naszego sportu obiektów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej 12 położonej w centrum dużej aglomeracji miejskiej z systemem pobierania nauki na trzech poziomach kształcenia (gimnazjum, liceum, szkoła wyższa) prowadzącej od dwóch lat klasy o profilu rugby;
* Sopot, rozbudowa stadionu rugby im. Edwarda Hodury przy ulicy Jana z Kolna 18 przy uwzględnieniu dużego potencjału sportowego klubu i bogatej oferty edukacyjnej Trójmiasta.

Zaznaczono jednak, że w wypadku istnienia możliwości realizacji kolejnych inwestycji sportowych jesteśmy także zainteresowani powstaniem ośrodków w Sochaczewie, Warszawie czy Gnieźnie – miejscach niemal równie dobrze przygotowanych do tworzenia bazy w naszej dyscyplinie sportu.

W zgłoszeniu Związku nie została ujęta budowa Narodowego Centrum Rugby 7 w Krakowie (Luboczy) bowiem po podpisaniu umowy pomiędzy Gminą Miejską Kraków a Ministerstwem Sportu i Turystyki na finansowanie tego obiektu (zakończenie prac planowane jest na wrzesień 2014) uznano jego powstanie za przesądzone.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.