U19 wygrywa w Pruszczu Gdańskim – 12/09/2013

W Pruszczu Gdańskim w trzeciej, selekcyjnej konsultacji kadry do lat 19 udział wzięło 28 zawodników z siedmiu klubów, głównie północnej Polski.

Kadrowicze wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa (podczas wcześniejszych akcji przegrywali z warszawską Skrą 14-44 i krakowską Juvenią 7-20), bowiem zdołali pokonać w kontrolnym meczu RC Czarnych 38-19 (12:12).

Podczas inauguracji rozgrywek I ligi przekonamy się na ile wyniki kontrolnych gier z młodymi kadrowiczami oddają siłę faworytów tego poziomu rywalizacji ligowej.

W akcji udział wzięli:
Arka Gdynia – 1.Grzenkowicz Paweł, 2.Hawrysiuk Adrian;
Czarni Pruszcz Gdański – 3.Adamiak Adrian, 4.Bracik Kewin, 5.Katyszewski Łukasz;
Lechia Gdańsk – 6.Czarnowski Mariusz, 7.Dabkiewicz Radosław, 8.Gniech Robert, 9.Kreft Adrian, 10.Olszewski Igor,11. Otto Patryk, 12.Paruszewski Kacper, 13.Szymanowski Karol;
Ogniwo Sopot – 14.Gołomb Wojciech, 15.Hodura Sławosz, 16.Suska Łukasz;
Posnania Poznań – 17.Gdula Daniel, 18.Kapustka Wojciech, 19.Noszczyk Hugon, 20.Płotkowiak Przemysław, 21.Wrona Michał;
Sparta Jarocin – 22.Banasiak Łukasz, 23.Bobek Łukasz, 24.Chrost Paweł, 25.Kalinowski Błażej, 26.Soliński Mateusz;
Budowlani Lublin – 27.Bobruk Jakub, 28.Filip Janeczko.

Na przedpołudniowym treningu przedstawione zostały założenia taktyczne i  charakterystykę preferowanego sposobu gry reprezentacji. Podstawy tych elementów zostały opanowane przez zawodników uczestniczących w treningu.

Mecz kontrolny został rozegrany w formacie 2X35 minut. Mecz rozgrywany był ze „zmianami hokejowymi” co pozwoliło na sprawdzenie w różnych konfiguracjach (zmiana pozycji poszczególnych graczy) zawodników uczestniczących w konsultacji. Pierwsza połowa była wyrównana i obie drużyny na przemian atakowały i broniły się. Mimo przewagi fizycznej przeciwnika zawodnicy reprezentacji wykazali się bardzo dużą ambicją i zawziętością dzięki czemu  gospodarzenie nie mogli uporządkować gry i zdominować młodego przeciwnika. Druga połowa to zdecydowanie dokładniejsza i szybsza gra reprezentacji czego efektem były kolejne przyłożenia. Mecz dostarczył kolejnego cennego materiału (wszystkie mecze były nagrywane) do analizy w celu wyłonienia kadry do dalszych akcji przygotowujących do ME U19 w Lizbonie.