Turniej Mikołajkowy w Ergo Arenie – 06/12/2013

9 grudnia o godzinie 10.00 na głównej hali Ergo Areny, Miasto Gdańsk i Jancen Sport Promotion (główny partner Ogólnopolskiego Programu Rugby Tag Polskiego Związki Rugby) przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim
Województwa Pomorskiego, Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej, Polskim Związkiem Rugby, Pomorskim Związkiem Rugby oraz RC Lechią Gdańsk, organizują II Mikołajkowy Turniej – Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Rugby Tag.

Spodziewana liczba uczestników ok. 500 dzieci. Nie zabraknie prezentów dla najmłodszych. Turniej zobaczy też 10-osobowa delegacja Europejskiej i Międzynarodowej Federacji Rugby (IRB, FIRA-AER) wraz z przedstawicielami Angielskiej Federacji Rugby (RFU), która odwiedza Pomorze w celu zapoznania się z potrzebami polskiego rugby i możliwościami pomocy w promocji naszej dyscypliny przed rozgrywanymi w Anglii finałami RWC 2015.

plakat_turniej-mikolajkowyTurniej swoją obecnością zaszczycą gwiazdy gdańskiego sportu: Adam Korol (Mistrz Olimpijski z Pekinu, 4-krotny Mistrz Świata), Artur Siódmiak (srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata), Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (Olimpijczycy z Londynu, 5 załoga Pucharu Świata, Mistrzowie Polski), Grzegorz Kacała (zdobywca Pucharu Heinekena z francuską drużyną C.A. Brive, MVP finału), siatkarze Lotos Trefl Gdańsk, Tomasz Rokicki i Rafał Kwiatkowski (Reprezentanci i Mistrzowie Polski, zdobywcy Pucharu Polski).

Od 1 kwietnia tego roku Polski Związek Rugby wdraża rugby do szkół podstawowych w odmianie bezkontaktowej (Rugby TAG). Program pilotażowy powstał w Gdańsku w 2011 roku. W styczniu RC Lechia Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej podpisali porozumienie, które pozwalało w tamtej chwili odwiedzać szkoły. Zainteresowanie było tak duże, że od tego roku wdrażamy go w całej Polsce.

Program jest realizowany przy współpracy władz lokalnych w całej Polsce. Od 1 kwietnia powstała grupa oficerów regionalnych, których zadaniem jest przeprowadzanie lekcji pokazowych oraz szkoleń z Rugby Tag.
Po każdej wizycie w szkole zostawiają Oni nieodpłatnie sprzęt, który pozwala uprawiać tą dyscyplinę na lekcjach wychowania fizycznego.
Program cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na bezkontaktową formę gry, ale również na dobrą zabawę. Od kwietnia br. w rugby TAG w szkołach gra już 21 tysięcy dzieci oraz zostało przeszkolonych 530 nauczycieli i animatorów!

Zapraszam do wspólnej zabawy podczas turniej w gdańskiej Ergo Arenie!
Osoba do kontaktu: Krzysztof Krzewicki 503 453 671.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.