Mikołajkowe zawody w Gdańsku – 12/12/2013

9 grudnia 2013r. w jedna z największych hal sportowych w Polsce – znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arena – gościła uczestników II Turnieju Mikołajkowego – Otwartych Mistrzostw Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w rugby TAG.

Głównym organizatorem zawodów, których termin został dostosowany do wizyty przedstawicieli Angielskiej Federacji Rugby (RFU) i firmy UK Sport był Urząd Miasta Gdańska i Jancen Sport Promotion przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, Polskiego Związku Rugby, Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby oraz RC Lechii Gdańsk.

W turnieju uczestniczyło 38 drużyn z ponad 30 szkół. Uczestniczyły w nim nie tylko trójmiejskie szkoły, lecz także drużyny z Sobieszewa, Rumi, Kowal, Olsztyna, Ogorzelin, Kłodawy, Chojnic. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji.

Warto podkreślić, że w Ogólnopolskim Programie Rugby Tag prowadzonym przez Polski Związek Rugby od kwietnia bieżącego roku wzięło udział już ponad 21.500 dzieci, a w samy Gdańsku ponad 4 tysiące dzieci.

Więcej informacji na stronie RC Lechia Gdańsk [kliknij].

Relacja z turnieju znalazła się także w sportowej panoramie [kliknij].

Bookmark the permalink.

Comments are closed.