Przedświąteczne zawody najmłodszych – 17/12/2013

O mikołajkowych zawodach w Gdańsku już wspominaliśmy [kliknij], jednak przedświąteczna rywalizacja najmłodszych odbywa się w wielu miejscach naszego kraju.

W podobnym turnieju mikołajkowym w Siedlcach rywalizowali zawodnicy sześciu szkół podstawowych, w poniedziałek w finałach Małej Ligi Rugby Tag organizowanej przez BBRC Łódź, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi zagrało 10 drużyn, a w czwartek do kolejnej wielkiej hali sportowej – łódzkiej Atlas Areny dotrą uczestnicy kolejnego mikołajkowego turnieju rugby TAG im. Szalenie Szybkiego Rudolfa, organizowanego nie po raz pierwszy przez Zbigniewa Jurzystę.

rudolf lepszyWracając do zawodów w Siedlcach organizowanych po raz trzeci przez Miejski Klub Rugby warto podkreślić niezwykle zaciętą walkę o końcowe zwycięstwo. W finałowym meczu „Dziesiątka” zremisowała 8:8 z „Czwórką” i o zwycięstwie musiała decydować dogrywka…
Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, swoją pewnie wygrała „Dziesiątka” pokonując kolejno „Szóstkę”, „Piątkę” i drugi zespół „Siódemki”. Natomiast w Grupie B „Czwórka” zremisowała 3:3 z „Siódemką” i o wygranej decydowały mecze z „Dziewiątką”, swój mecz wyżej wygrała „Czwórka” zwyciężając w grupie.
W meczach finałowych „Szóstka” wygrała z „Dziewiątką” 2:0 zdobywając V miejsce, a „Siódemka” pokonała „Piątkę” 8:3 zajmując miejsce III. Emocji nie zabrakło w meczu o I miejsce, „Dziesiątka” i „Czwórką” zdobyły aż szesnaście przyłożeń dzieląc sprawiedliwie wynik na pół, o zwycięstwie w turnieju decydowała więc dogrywka, którą 1:0 wygrała Szkoła Podstawowa nr 10.

Turniej Mikolajkowy_Siedlce-2013Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali przygotowane przez Mikołaja paczki ze słodyczami, które w Jego imieniu wręczali prezesi MKR Krzysztof Kisieliński i Grzegorz Pliszka oraz trenerzy Paweł Kuligowski i Wojciech Plichta.

Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 10 (Dawid Enihowt, Jakub Garbaczewski, Norbert Marczuk, Dominik Szymański)
2. Szkoła Podstawowa nr 4 (Robert Daszkiewicz, Filip Nowak, Adrian Rybaczuk, Kacper Woźniak)
3. Szkoła Podstawowa nr 7 (Szymon Kowalczyk, Hubert Matyszczak, Michał Stefaniuk, Marek Wierzbicki)
4. Szkoła Podstawowa nr 5
5. Szkoła Podstawowa nr 6
6. Szkoła Podstawowa nr 9
7. Szkoła Podstawowa nr 7 II

Bookmark the permalink.

Comments are closed.