Seniorzy-17/04/2011

Po świetnej pierwszej odsłonie meczu na stadionie w Nowej Hucie, przestoju w drugiej części gry i świetnej końcówce nasza reprezentacja pokonała Holendrów 32-18 i dzięki zdobyciu czterech przyłożeń gwarantujących bonusowy punkt została wiceliderem dywizji 1B. W pierwszej połowie spotkania dominacja naszych graczy nie podlegała dyskusji, a ok. 3.500 kibiców mogło podziwiać prowadzone z rozmachem akcje biało-czerwonych. Gdyby skuteczność gospodarzy była lepsza losy meczu mogłyby zostać rozstrzygnięte już w pierwszych 40 minutach spotkania. W drugiej części gry, niespodziewanie role się odmieniły i do głosu doszli goście. Przy stanie 20:18 mogli nawet objąć prowadzenie, ale nie wykorzystali kopu z karnego wykonywanego z odległości ok. 35 metrów od naszej bramki. Na szczęście w ostatnich minutach spotkania nasza drużyna odzyskała wigor i przeprowadziła dwie świetne akcje zapewniające jej bonusowe zwycięstwo.

Na stadionie Hutnika, w obecności ok. 3,5 tys. kibiców reprezentanci Polski i Holandii stoczyli bardzo ładny pojedynek, który po świetnej postawie w pierwszej części gry i zabójczej końcówce przyniósł zasłużoną, bonusową wygraną naszej drużyny narodowej.

/foto: Krzysztof Lewandowski „Mudin”/

Polska v Holandia 32-18 (17:0) /sędzia: Stefano Marrama (Włochy), komisarz FIRA-AER: Gilbert Juillet (Francja)/
Punkty dla Polski: David Chartier 12 (3pd, 2K), Dawid Popławski 5 (P), Kacper Ławski 5 (P), Krzysztof Hotowski 5 (P), Cedric Vaissiere 5 (P)
Punkty dla Holandii: Leon Koenen 8, Bart Viguurs 5, Bart-Jan Altink 5
Polska: Eric Piorkowski, Kamil Bobryk (Grzegorz Janiec), Jean Boutes ( Marcin Wilczuk), Michał Krużycki, Merab Gabunia (Tomasz Hebda), Paweł Najdek (Stanisław Niedźwiecki), Mateusz Bartoszek, Kacper Ławski, Cedric Vessiere (Łukasz Szostek), Dawid Popławski, Alexandre Beccuau, Tomasz Stępień (Rafał Szrejber), Wojciech Łukasiewicz, Krzysztof Hotowski (Konrad Jarosz), David Chartier.