Heineken i Challenge Cup-11/04/2011

Ponad 157 tys. kibiców zgromadziły na trybunach cztery ćwierćfinałowe mecze w Heineken Cup! Najwięcej, 55 tys. zasiadło na trybunach Olimpijskiego Stadionu w Barcelonie by śledzić pojedynek Perpignan z Toulonem. Z pewnością też nikt nie żałował wyboru, bo we wszystkich starciach nie zabrakło emocji, a do zwycięstwa obrońców tytułu nad Biarritz w San Sebastian potrzebna była dogrywka. Co ciekawe w tym spotkaniu do przerwy gracze Toulouse prowadzili 17:0 i wydawało się, że zwycięzca jest już wyłoniony… A jednak przyłożenie skrzydłowego Ilikena Bolakoro w 77 minucie gry i celne kopy Dimitri Yachvili doprowadziły do remisu.

W obecności 55 tysięcy kibiców w Barcelonie gracze Perpignan, pokonując Toulon 29-25 wywalczyli awans do półfinałów Heineken Cup. Teraz czeka ich wyjazd do Northampton Saints, z którymi 1 maja zagrają o prawo gry w wielkim finale tegorocznych rozgrywek.

1/4 finału Heineken Cup: Perpignan v Toulon 29-25, Leinster v Leicester Tigers 17-10, Northampton Saints v Ulster Rugby 23-13, Biarritz Olympique Pays Basque v Toulouse 20-27.
W półfinałach zagrają: 30/04/2011- Leinster v Toulouse, 01/05/2011 – Northampton Saints v Perpignan.
* Nie mniejsze emocje towarzyszyły rywalizacji o miejsce w półfinale Amlin Challenge Cup. Najciekawiej było w Paryżu gdzie gospodarze uporali się z Montpellier i w Brive. Tu najlepsza drużyna fazy grupowej spotkała się z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów Europy – irlandzkimi Munster. Ostatecznie cztery przyłożenia skrzydłowych gości: Douga Howletta i Keitha Earlsa (po dwa), udana akcja Petera Stringera i celne kopy Ronana O’Gary (4pd, 3K) zapewniły gościom wygraną 42-37.
1/4 finału Challenge Cup: La Rochelle v ASM Clermont Auvergne
13-23, Harlequins v London Wasps 32-22, Stade Francais Paris v Montpellier 32-28, Brive v Munster 37-42.
W półfinałach zagrają: 29/04/2011 –
Stade Francais Paris v ASM Clermont Auvergne, 30/04/2011 – Munster v Harlequins.