Ekstraliga15 – 29/08/2011

Za nami pierwsze mecze Ekstraligi. Rozgrywana w dwa ostatnie weekendy I seria pojedynków przyniosła komplet wygranych gospodarzy. W sobotę, w Łodzi nie było niespodzianki i Budowlani S.A. pewnie pokonali Juvenię, nie pozwalając gościom choćby na zdobycie punktu.

Przypomnę, że rozegrane w poprzednim tygodniu starcia przyniosły trzy bonusowe wygrane faworytów, ale w każdym z nich goście walczyli ambitnie. Posnania nawet prowadziła do przerwy w Gdańsku. Trzeba jednak przyznać, że warunki do gry były tam bardzo trudne, a gościom w pierwszej części sprzyjał zarówno silny wiatr, jak i świecące w oczy Gdańszczan słońce. Zupełnie dobrze (szczególnie do przerwy) na boisku obrońców tytułu radzili sobie zawodnicy stołecznego AZS-AWF, a w otwierającym tegoroczne rozgrywki meczu w Lublinie, w drugiej połowie goście z Sochaczewa dwukrotnie znaleźli sposób na przedostanie się na pole punktowe gospodarzy.

Komplet wyników – I runda Ekstraligi – 20/21.08.:
RC Arka Gdynia v AZS-AWF Warszawa 27-6 (10:6) (Kacper Michałkiewicz, Mirosław Szczepański, Hubert Bedyński)
Punkty dla Arki: Paweł Nowak 5 (P), Paweł Dąbrowski 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P), Mateusz Dąbrowski 5 (P), Sergio Kvernadze 5 (P), Beka Tsiklauri 2 (pd)
Punkty dla AZS-AWF: Piotr Nowakowski 3 (dg), Jacek Grygułło 3 (K)
RC Lechia Gdańsk v KS Posnania Poznań 35-12 (10:12) (Grzegorz Michalik, Dariusz Reks, Grzegorz Szostek)
Punkty dla Lechii: Yuriy Bukhalo 12 (2K, 3pd), Piotr Jurkowski 10 (2P), Sławomir Kaszuba 5 (kP), Robert Kwiatkowski 5 (P)
Punkty dla Posnanii: Karol Kokotkiewicz 5 (P), Dariusz Działek 5 (P), Daniel Trybus 5 (1pd, 1K)
Żółte kartki: Robert Kwiatkowski (Lechia), Tomasz Nowak (Posnania)
KS Budowlani Lublin v Orkan Sochaczew 27-18 (22:6) (Tomasz Jarowicz, Marcin Zeszutek, Jarosław Bator)
Punkty dla Budowlanych: Piotr Psuj 10 (2P), Wojciech Piotrowicz 7 (1K, 2pd), Jakub Jasiński 5 (1P), Michał Węzka 5 (1P)
Punkty dla Orkana: Tomasz Gasik 6 (2K), Emil Kowalewski 5 (1P), Michał Ojdowski 5 (1P), Bogdan Wróbel 2 (1pd)
Żółte kartki: Emil Kowalewski (Orkan) oraz Bartłomiej Jasiński (Budowlani)
27.08.:
Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź v Rz.K.S. Juvenia Kraków 45-0 (26:0) (Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Michalik, Kacper Michałkiewicz)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 15 (1P, 5pd), Władysław Grabowski 10 (2P), Davit Gugushvili 5 (P), Sebastian Stolarz 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P), Dariusz Kaniowski 5 (P)